Polecamy
Aleksander Radwański 15,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

SBP zaprasza na 9.Warszawskie Targi Książki

Data dodania: 14.05.2018

SBP zaprasza na 9.Warszawskie Targi Książki

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Zarząd Główny zaprasza na 9.Warszawskie Targi Książki, które odbędą się w dniach 17-20 maja 2018 r. na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie.

Szczególny program przygotowano na 18 maja 2018 r.

 

18 maja 2018 r.

12.00–13.00

 

Prezentacja książki „Rozumienie świata. O warsztatach pracy z książką i czytelnikami”

Podczas spotkania zostanie zaprezentowany poradnik, będący owocem pracy grupy praktyków – bibliotekarek szkolnych i publicznych, nauczycielek wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagogów pracujących ze starszą młodzieżą. Poradnik przybliża metodę KLANZY  i jej zastosowania w prowadzeniu warsztatów pracy z książką i czytelnikami. Publikacja jest skierowana  do wszystkich, którzy już wykorzystują aktywne metody w swojej codziennej pracy, ale nadal poszukują nowych pomysłów oraz inspiracji. Autorki starają się  odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto pracować z książką w grupie, podają też przykłady scenariuszy warsztatów, opartych o najnowsze wydawnictwa dla czytelników w różnym wieku.  Integralną częścią publikacji jest płyta z nagraniem czterech opowieści.

Prezentację przedstawi  Maria Kulik.


Organizator: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Zarząd Główny
Miejsce: scena A

 

16.00

 

Nagroda Naukowa SBP im. Adama Łysakowskiego

Mistrz Promocji Czytelnictwa 2017

Bibliotekarz Roku 2017

 

Ogłoszenie wyników Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2018. Ogłoszenie wyników konkursów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Nagrody prof. Jerzego Skowronka.

Doroczne spotkanie wydawców akademickich i naukowych połączone z wręczeniem nagród w Konkursie ACADEMIA, w tym Nagrody Głównej oraz wyróżnień rektorskich:  Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych oraz Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych.

Ogłoszeniu wyników Konkursu ACADEMIA 2018 towarzyszyć będzie wręczenie nagród laureatom konkursów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich: Nagroda Naukowa SBP im. Adama Łysakowskiego, Mistrz Promocji Czytelnictwa, Bibliotekarz Roku oraz Nagród im. prof. Jerzego Skowronka.


Organizator: organizatorzy Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Miejsce: sala Amsterdam

 17-20 maja 2018 r.

Przez wszystkie dni trwania targów na stoisku 311/G będzie można zapoznać się z najnowszą ofertą i zakupić nowości Wydawnictwa SBP z rabatem 20%


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP