Polecamy
Wydawnictwo SBP 8,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Marzenia szyte na miarę – spotkanie z Karoliną Wilczyńską

Autor: Biblioteka: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza Województwo: małopolskie
Data dodania: 17.05.2018

W majowe przedpołudnie gołczańska biblioteka gościła pisarkę Karolinę Wilczyńską, autorkę niezwykle poczytnej serii Stacja Jagodno.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas siódmych z Gołczy i członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Między Regałami”.

Pisarka podzieliła się z uczestnikami swoim doświadczeniem i wiedzą dotyczącą  procesu powstawania książki, zachęcając uczestników do próbowania własnych sił w tym zakresie. Podstawą są marzenia, bo cały proces twórczy zaczyna się w głowie, potem to już tylko konsekwencja w trzymaniu się wybranej ścieżki. Zaczynać można różnie, nie ma jednej idealnej drogi, czy uniwersalnego sposobu na pisanie. Autorka zdradziła, że pierwszy wydany tekst napisała ręcznie w zeszycie.

Uczestnicy mieli okazję przez chwilę spróbować stworzyć własną historię, wymyślić bohaterów, tło opowieści i zaprojektować okładkę. Działo się więc, działo, a kartki fruwały po sali, tak jak to bywa przy procesie twórczym.

Spotkanie autorskie było częścią trwającego od 8 do 15 maja Tygodnia Bibliotek, a sfinansowane zostało ze środków Instytutu Książki w ramach projektu „Dyskusyjnych Klubów Książek w Małopolsce 2018”.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP