Polecamy
37,00 PLN

Rozwój humanistyki cyfrowej spowodował (…) skupianie na niej coraz większej uwagi... więcej >

Książki na gorzowskim Kwadracie

Autor: Hanna Ciepiela Biblioteka: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Województwo: lubuskie
Data dodania: 18.05.2018

Książki na Kwadracie  

Pan Karol wziął coś o rybach. Pani Janina zabrała bajki dla wnuków. A nastoletnia Nikola sięgnęła po przepisy na mało znane potrawy.

W poniedziałek, 14 maja 2018 roku na gorzowskim Kwadracie rozdano kilkaset książek. 
A wszystko w ramach akcji bookcrossingowej, zorganizowanej przez gorzowską Bibliotekę Pedagogiczną z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.  Książki leżały na ławkach i każdy przechodzień  mógł sobie wybrać jedną, a nawet kilka i za darmo wziąć do domu. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na ławkach można było odnaleźć prawdziwe książkowe rarytasy.  Pan Marek bardzo ucieszył się z „Człowieka z Wysokiego Zamku”  Philipa K. Dicka, a jego córka Ania ze „Świata według  Garpa”. Szybko rozeszły się też opowiadania Edgara Allana Poego, kryminały Joe Alexa i książki Waldemara Łysiaka. Nawet słownik polsko-japoński długo nie czekał na nowego właściciela. Zabrał go  pan Zenon, bo jak tłumaczył, zawsze chciał się dowiedzieć, jak po japońsku mówi się „miłość” .

 Hanna Ciepiela

Fot. Monika MarkowskaPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP