Polecamy
Tomasz Kędziora 17,50 PLN 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów piśmiennictwa,... więcej >

Pasowanie na czytelnika w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białaczowie

Data dodania: 21.05.2018

Pasowanie na czytelnika w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białaczowie

PASOWANIE to jedno z ważniejszych wydarzeń na czytelniczej drodze młodego użytkownika biblioteki. Podczas tej wyjątkowej uroczystości zorganizowanej w ramach Tygodnia Bibliotek (od roku 2004, z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, biblioteki w całym kraju w dniach 8 – 15 maja obchodzą Tydzień Bibliotek. Rozpoczyna go w pierwszym dniu Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, zainicjowany w roku 1985), Izabela Wiktorowicz – dyrektor placówki, zapoznała dzieci z funkcjonowaniem biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru.

Młodzi przyjaciele książek wraz z wychowawcą Anną Wijatą zwiedzili biblioteczne pomieszczenia: wypożyczalnię, czytelnię oraz magazyny z literaturą dla dorosłych i tą przeznaczoną dla dzieci i młodzieży.

W tym roku imprezy i uroczystości Tygodnia Bibliotek organizowane były pod hasłem "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA",które nawiązuje zarówno do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak i do wielu symbolicznych i praktycznych odwołań ukazujących znaczenie nieskrępowanego żadnymi nakazami czy zakazami czytelnictwa i nieograniczonego dostępu do dziedzictwa kulturowego.

Po wysłuchaniu wiersza Jana Huszczy „Skarga książki”, dzieci wypowiadały się na temat dbałości o książki i zasad jej poszanowania.

Po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki i pozytywną weryfikacją zdobytej wiedzy, stwierdzono gotowość uczniów do nadania im tytułu: „Czytelnik Gminnej Biblioteki Publicznej w Białaczowie”. Do społeczności miłośników książek, w dniu 14.05.2018r.dołączyli uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białaczowie.

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek to „Dowolność czytania”. Nawiązuje ono do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie sposób było o tym nie wspomnieć. Zaproszeni goście przeczytali dzieciom wiersze o symbolach narodowych,przypomnieli także zasady zachowania się podczas uroczystości państwowych i zachowania właściwej postawy podczas śpiewania hymnu narodowego.

Uroczystego aktu pasowania na czytelnika dokonali: Wójt Gminy Białaczów – Pan Jacek Reszelewski i Sekretarz Gminy Białaczów- Pan Andrzej Urbańczyk . Dzieci skupione i poważne, uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Uroczystość pasowania odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że po tak owocnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy przeżywania niezapomnianych przygód wraz z bohaterami przeczytanych książek.

Informacja: I. Wiktorowicz/ Gminna Biblioteka Publiczna w Białaczowie


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP