Polecamy
35,00 PLN

„Praca pt. Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej: od analizy dokumentu do opisu... więcej >

Jubileusz 70-lecia Biblioteki Publicznej w Gryfinie (1948-2018)

Data dodania: 22.05.2018

11 maja 2018 – w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - miały miejsce uroczyste obchody jubileuszu 70-lecie istnienia Gryfińskiej Biblioteki. Rozpoczęły się wystąpieniem jej Dyrektorki Sylwii Mencel, która przypomniała ważniejsze wydarzenia z dziejów placówki. Mówiła o zmianach, które doprowadziły do rozwoju biblioteki i ich dostrzeżeniu w postaci nagród i wyróżnień (m.in.: Zachodniopomorska Biblioteka Roku 2012). Zaprezentowała biografie osób zasłużonych, którzy poświęcili wiele lat sprawując opiekę nad jej księgozbiorami i wprowadzając najmłodszych w zaczarowany świat bajek i czytania.

Na uroczystości pojawiło się wielu gości. Wśród nich: Mieczysław Sawaryn - Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, Jerzy Miler - Wicestarosta Gryfiński, Leopold Kemmling - były wieloletni Dyrektor Biblioteki Publicznej w Gryfinie. Oprócz władz miasta, na zaproszenie przybyli bibliotekarze nie tylko z powiatu gryfińskiego, przedstawiciele stowarzyszeń, czytelnicy. Okolicznościowe wystąpienia gości, oprócz życzeń dla pracowników Biblioteki, podkreślały ich ważną rolę dla lokalnej społeczności oraz przywoływały osobiste wspomnienia związane z Jubilatką.Uroczystość stała się okazją rozdania certyfikatów "Przyjaciel Biblioteki" dla darczyńców i aktywnych czytelników oraz publikacji "Gryfino dawniej i dziś" z fotografiami przedwojennego i obecnego miasta, wydaną przez Bibliotekę.  W programie znalazły się również:  koncert wykonaniu wychowanków Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gryfinie, wystawa poświęcona zachodniopomorskim bibliotekarzom oraz spektakl "Maruczella" Teatru Nikoli z Krakowa.

Biblioteka Publiczna w Gryfinie jest "świeżą" laureatką konkursu organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Książnicy Pomorskiej - Lekturiada 2018 – w którym otrzymała statuetkę (11.05.2018) za przygotowanie najciekawszego programu, popularyzującego literaturę wśród dzieci i młodzieży dla uczniów Szkoły Podstawowej w Radziszewie. Autorem i realizatorem programu z ramienia Gryfińskiej Biblioteki był Mariusz Kiełtyka z Oddziału Dziecięcego Biblioteki Publicznej w Gryfinie.

 

 Od lewej: Mariusz Kiełtyka (Oddział Dziecięcy BP Gryfino), Sylwii Mencel (Dyrektor BP Gryfino), Magdalena Zarębska-Kulesza (Zachodniopomorska Kurator Oświaty) Lucjan Bąbolewski (Dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie).

Przy Gryfińskiej Bibliotece działa Koło 7 Oddziału Szczecińskiego SBP.

Oprac.: Marta Kurzyńska.

Fot.: BP Gryfino,  www.igryfino.pl.

Relacje:

BPGryfino

http://www.biblioteka.gryfino.pl/Biblioteka/chapter_61301.asp?soid=2D2219A16EAB49B1981B4CE019733E6B

Urząd Miasta Gryfina

http://www.gryfino.pl/WrotaGryfina/CHAPTER_56863.asp?soid=E14E70495B2F470F85BEC9D08D55DF59

ingryrfino.pl

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28127,biblioteka-swietuje-jubileusz-70-lecia-foto

 

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP