Polecamy
Sarah Skumanov 11,00 PLN 25,00 PLN

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w... więcej >

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Będzinie - relacja

Data dodania: 23.05.2018

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Będzinie - relacja

16 maja 2018 (środa) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyły się uroczyste obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

 

W spotkaniu uczestniczyli: władze gminy Będzino (Wójt - Henryk Broda, Przewodniczący Rady Gminy - Andrzej Nożykowski, Skarbniczka - Patrycja Woltmann), Sołtys Będzina - Adam Śnieżko, przedstawiciele przedszkola oraz instytucji w Gminie Będzino, a także Kierownik Działu Metodyki i Promocji Koszalińskiej Biblioteki Publicznej - Małgorzata Zychowicz i Przewodnicząca Koła 1 Koszalin OZ SBP - Anna Kwiatkowska.

Tydzień Bibliotek to okazja do podsumowań, dyrektorka Biblioteki – pani Danuta Sawicka -przedstawiła prezentację dotyczącą dotychczasowych działań Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie, Filii w Tymieniu, Dobrzycy i Mścicach. Opowiedziała o ciekawych inicjatywach podejmowanych przez panie bibliotekarki, o działaniu na rzecz środowiska lokalnego oraz współpracy z mieszkańcami z regionu. 

Spotkanie rozpoczął występ dzieci z Przedszkola „Promyk Bałtyku” w Mścicach. Był koncert, śpiewy i przepiękne recytacje wierszy. Życzenia i bukiety od Wójta i Przewodniczącego Gminy Będzino otrzymała najstarsza - 90-letnia czytelniczka biblioteki - Marianna Pieńkowska oraz Maria Andrzejewska, która niezmiennie od 40 lat jest aktywną czytelniczką. Nie zabrakło również miłych życzeń, kwiatów i podziękowań za dotychczasową pracę i motywacji dla pań bibliotekarek na dalsze lata pracy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie – samorządowa instytucja kultury (od 2007) - jest współorganizatorami WOŚP w Będzinie, w jej murach prężnie działała klub szachowy oraz Biblioteczna Akademia Młodego Artysty. W 2017 roku nagrodzono ponad 42 jej czytelników w konkursach powiatowych.  

Biblioteki GBP Będzino oraz jej filii (Dobrzyca, Mścice, Tymień) należą do Koła 1 Koszalin OZ SBP.

Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie: http://www.biblioteka.bedzin.pl/index.php?m=2

Gmina Będzino - relacja: https://bedzino.pl/tydzien-bibliotek-i-dzien-bibliotekarza-w-bibliotece/

Oprac.: Anna Kwiatkowska, Marta Kurzyńska.
Fot.: UG Będzino.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP