Polecamy
Katarzyna Biernacka-Licznar 25,00 PLN 41,00 PLN

Rozprawa jest pierwszym syntetycznym rozpoznaniem recepcji włoskiej literatury dziecięcej w Polsce. Z... więcej >

Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach promuje turystykę

Data dodania: 12.04.2011

W ubiegłym tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się prelekcja na temat najwyższych polskich gór – Tatr. Informacje w tym zakresie przekazywał Krzysztof Pietruszewski – prezes łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Na widowni zasiedli uczniowie brzezińskiego gimnazjum.
Warto tu wspomnieć że Polskie Towarzystwo Tatrzańskie jest najstarszą organizacją turystyczną w Polsce, której początki sięgają 1873 r. W 1950 r. została ona rozwiązana i przekształcona w PTTK. W okresie III RP Polskie Towarzystwo Tatrzańskie zostało reaktywowane. Obecnie w Polsce organizacja liczy 4000 członków, w tym rejestrach łódzkiego oddziału figuruje 79 osób. Ogólnie propagujemy wędrówki po górach – wyjaśnia prezes Krzysztof Pietruszewski. Raz do roku w Łodzi organizowane są Dni Gór, które wkrótce się rozpoczną. W dniach 13 do 15 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury nie zabraknie różnorodnych prezentacji poczynają od ukazania Wzniesień Łódzkich, a kończąc opowieściami o Himalajach.
Styczność z łódzkim oddziałem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego miało już wielu brzezińskich uczniów. W 2006 r. organizacja przeprowadziła bowiem konkurs dla młodzieży, w którym najliczniejsza grupa uczestników pochodziła z Brzezin. Dla tych, którzy chcieliby bliżej poznać działalność Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego podajemy adres strony internetowej: www.pttlodz.org .Spotkania członków łódzkiego oddziału organizowane są w środy o godzinie 18 w sali 313 Łódzkiego Domu Kultury. Jak zapowiada dyrektor MBP – Danuta Wylazłowska kolejne spotkania z górami planowane są także w brzezińskiej bibliotece.

Nadesłała: Danuta Wylazłowska
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP