Polecamy
55,00 PLN

Książkę tworzą trzy merytorycznie wyróżniające się części: prezentacja unikalnej... więcej >

Literaturdepot w Bibliotece Niemieckiej w Książnicy Pomorskiej

Data dodania: 12.04.2011

Biblioteka Niemiecka w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie wraz z polsko-niemieckim Stowarzyszeniem Literaturdepot w Berlinie zapraszają serdecznie na niemieckojęzyczny wieczór literacki do Biblioteki Niemieckiej Instytutu Goethego w Książnicy Pomorskiej w dniu 13 kwietnia 2011 (środa) o godz. 17.00.

W programie wieczoru: przedstawienie działalności polsko-niemieckiego stowarzyszenia oraz portalu literackiego Literaturdepot przez jego animatorów Matthiasa Haucke i Carmen Wustmann, czytanie fragmentów z 3 ostatnich publikacji portalu (Klaudia Grek i Wolfgang Stell), rozmowy.

 *Literaturadepot to projekt użyteczności publicznej, który chce wspierać radość z czytania i pisania,  popularyzować nieznanych polskich i niemieckich autorów współczesnych oraz  budzić zainteresowanie kulturą sąsiedniego kraju. Poprzez internetowy portal literacki www.literaturdepot.de stowarzyszenie upowszechnia fragmenty tekstów literackich twórców nieznanych i debiutujących, starając się znaleźć im czytelników, a czytelnikom – ciekawą lekturę. Tym sposobem powstają książki bez wydawnictwa, recenzentów, pośredników i kosztów własnych. Pisarze obecni na portalu otrzymują feedback bezpośrednio od swoich czytelników.

Nadesłała: Małgorzata MaciejewskaPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP