Polecamy
31,00 PLN 45,00 PLN

Autorom zebranych w tomie tekstów przyświecał cel przypomnienia wartości, znaczenia i roli... więcej >

Podróże do wnętrza książki z jasielską biblioteką – Miejski Dzień Dziecka w Ogrodzie Jordanowskim

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 05.06.2018

1 czerwca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, świętując Dzień Dziecka, uczestniczyła w miejskim pikniku retro „100 atrakcji na stulecie odzyskania niepodległości”, którego organizatorami byli Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Consensus.

Organizatorzy pikniku zadbali o to, aby tegoroczny Dzień Dziecka stał się szczególnym i bardzo radosnym wydarzeniem dla wszystkich małych jaślan na których czekało wiele atrakcji.  Były  m.in. zabawy i konkursy, malowanie twarzy, tworzenie zabawek sprzed 100 lat, fotosalonik retro, loty balonem, ścianka wspinaczkowa, przejażdżki retro rowerami oraz kolejką turystyczną, dmuchane zjeżdżalnie czy piaskownica małego archeologa.

Biblioteka jako jeden ze współorganizatorów a zarazem partnerów jasielskiego Dnia Dziecka, również zaprosiła najmłodszych do wspólnej zabawy, zabierając ich w „Podróże do wnętrza książki”. Na stanowisku z „Historią w tle” na dzieci czekały quizy i zagadki, na które odpowiedzi poszukać mogły w książkach popularnonaukowych. Na stanowisku „Tu się tworzy książki”, dzieci zainspirowane „Książką z dziurą” Harvé Tulleta tworzyły własne, autorskie projekty książkowych stronic, zaś na stanowisku „Tu się bawimy książką” czekały na nie kreatywne zabawy z niezwykłymi interaktywnymi książkami.

Piknik został dofinansowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
Główny Partner imprezy – LOTOS Asfalt sp. z o.o.
Sponsor imprezy – Polwax S.A.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP