Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN 35,00 PLN

Celem publikacji jest przedstawienie czołowych postaci, które tworzyły organizację bibliotekarską u... więcej >

Projekt "Biblioteka czeka" w Sieradzu

Autor: Katarzyna Szumska Biblioteka: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu Województwo: łódzkie
Data dodania: 06.06.2018

Oddział SBP w Sieradzu w ramach promocji czytelnictwa, podobnie jak w poprzednich latach, zdobył fundusze na organizację wydarzeń kulturalnych w sieradzkich bibliotekach. Odbyły się pierwsze spotkania z zaplanowanych w ramach projektu „Biblioteka czeka”, dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta Sieradza (Zadanie publiczne nr 4 „Wzbogacanie życia kulturalnego Sieradza poprzez imprezy o charakterze środowiskowym, lokalnym i ponadlokalnym”).

23 maja do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu zawitał krakowski Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z przedstawieniem dla dzieci o tym, jak ważne jest czytanie książek. Śledztwo w sprawie afery z zaginionymi literami prowadził niejaki Bartłomiej Lupa – detektyw. Postacie z różnych bajek spotkały się w jednym miejscu i czasie, co spowodowało zamieszanie. Na tle znanych dzieciom bajek osadzono nowoczesne elementy, które stały się codziennością w naszym życiu, jak portale społecznościowe czy smartfony. Po wielu zabawnych perypetiach związanych z poszukiwaniem podejrzanych Lupa wyjaśnił zagadkę przy udziale zgromadzonych dzieci. Detektyw okazał się prawdziwym fachowcem, a mali widzowie żywo reagowali na jego poczynania, biorąc udział w grach i zabawach słownych oraz pomagając w recytowaniu wierszyków.

5 czerwca natomiast najmłodsi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu spotkali się z Moniką Sawicką – dziennikarką i pisarką. Przedszkolaki dowiedziały się, jak powstaje książka, skąd autorka czerpie pomysły na swoje opowiadania i powieści. Pisarka zaprezentowała trzy części przygód Kajtka Szczęściarza. W południe pisarka przeprowadziła warsztaty literacko-plastyczne dla młodzieży gimnazjalnej, a po południu odbyło się spotkanie dla dorosłych czytelników, na którym autorka opowiedziała o swoim debiucie – powieści Kruchość porcelany, mówiła również o psychologicznych i terapeutycznych aspektach poruszanych przez nią tematów.

Jak widać, "Biblioteka czeka" naprawdę na wszystkich – na dzieci, młodzież i dorosłych Czytelników… Niedługo kolejne spotkania w ramach projektu Oddziału SBP w Sieradzu: z poczytną autorką książek o kobiecych doświadczeniach w najnowszej historii Polski – Anną Herbich, z pisarką Agnieszką Gadzińską i wyjątkowy koncert poezji śpiewanej Jana Kondraka.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP