Polecamy
Aleksandra Maria Korczak 29,00 PLN

Praca p. Aleksandry Korczak zachowuje wszystkie rygory naukowości, Autorka operuje dojrzałym warsztatem... więcej >

Otwarcie Punktu Bibliotecznego w Kamieniu Pomorskim na Tydzień Bibliotek 2018

Data dodania: 11.06.2018

Tegoroczny Tydzień Bibliotek stał się okazją otwarcia 11 maja 2018 r. nowego Punktu Bibliotecznego w centrum Kamienia Pomorskiego, przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, ul. Plac Katedralny 5. Inicjatorem jego powstania było Koło 8 Kamień Pomorski.

 

Celem powstania punktu bibliotecznego było wyjście do czytelnika, któremu może sprawiać trudność dotarcie do siedziby Biblioteki na ul. Wolińską. Punkt oferuje wybór literatury pięknej, popularnonaukowej oraz dziecięcej i młodzieżowej. Dodatkowo można skorzystać z komputera z dostępem do Internetu. Otwarcia dokonała Dyrektorka PiMBP Lucyna Pycka wraz z Burmistrzem Kamienia Pom. - Stanisławem Kuryłło, który powiedział:

"Cieszę się, że biblioteka wróciła na swoje miejsce, bo przez laty znajdowała się tuż obok, w pałacu biskupim. Jest to duży ukłon w stronę mieszkańców, którzy będą mogli korzystać z punktu umożliwiającego nie tylko wypożyczanie ale także czytanie w centrum miasta."

Wydarzeniu towarzyszyło ogłoszone wyników konkursu plastycznego „Zaczarowany świat książek”, organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kamieniu Pom. Zostało uświetnione występem artystycznym uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim.

Program TB 2018 w Kamieniu Pomorskim:

Relacja: http://www.kamienskie.info/punkt-biblioteczny-otwarty-burmistrz-ciesze-sie-ze-biblioteka-wrocila-do-centrum-miasta/

PiMBP Kamień Pom.: http://www.bibliotekakamien.pl/index.html

Oprac.: Mirosława Malinowska-Papuga, Marta Kurzyńska.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP