Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN

W publikacji podjęto temat skutków konfliktów zbrojnych, które przetoczyły się... więcej >

Czytamy gdzie indziej

Data dodania: 13.04.2011

Czytamy gdzie indziej

Henry Miller czytał w kuchni, Simone de Beauvoir w Café de Flore, a Umbert Eco wyznał ostatnio, że najciekawsze książki czyta w toalecie. Znajdź swoje miejsce na lekturę!

Teatr Ochoty we współpracy z instytucjami zrzeszonymi w EUNIC Cluster Warszawa oraz Miastem Stołecznym Warszawa rusza 16 kwietnia z akcją propagującą czytelnictwo - "Czytamy gdzie indziej". Wyznaczone zostały trzy literackie trasy po Ochocie. Aktorzy związani z Teatrem Ochoty czytać będą dzieciom i dorosłym w nieznanych zakątkach dzielnicy. Fragmenty najciekawszej młodej europejskiej, choć nie tylko, literatury będzie można usłyszeć między innymi u fotografa, na stadionie Skry, u kapelusznika, czy w starym maglu. W międzyczasie można napić się kawy i zjeść ciastko w kawiarni Mam Ochotę, gdzie będzie można również kupić czytane w trakcie akcji książki. Dokładny opis tras znajduje się na portalu FB: http://www.facebook.com/note.php?created&&note_id=189242284453754&id=169434233097084

Literacka akcja "Czytamy gdzie indziej" jest reakcją na raport z badań nad czytelnictwem za rok 2010 przeprowadzony przez Bibliotekę Narodową i TNS OBOP. Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 56% Polaków w ciągu ostatniego roku nie zajrzało do żadnej książki, nawet kucharskiej. Po zakończeniu akcji wszystkie książki biorące w niej udział zostaną przekazane do ochockich bibliotek.

Źródło: Instytut Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP