Polecamy
25,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego SBP wsparł wydanie książki biograficznej o zasłużonej szczeciniance - Ewie Kołogórskiej

Data dodania: 26.06.2018

Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego SBP wsparł wydanie książki biograficznej  „Tu jestem tylko przejazdem…” o Ewie Kołogórskiej (1925-2007) – aktorce, reżyserce teatralnej, tancerce i choreografce, za zasługi dla Szczecina uhonorowanej Drzewkiem Pamięci na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (2009).  Wsparcie polegało na  wystąpieniu z wnioskiem o sfinansowanie wydania publikacji do Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego, koordynację i rozliczenie  finansowe projektu, podpisanie porozumienia o współpracy z Książnicą Pomorską w Szczecinie. 

Książka "Tu jestem tylko przejazdem... Ewa Kołogórska" pod red. Haliny Lizińczyk i Hanny Niedbał  swą promocję miała 18 czerwca 2018 w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.  Publikacja przedstawia wojenne losy oraz osiągnięcia aktorskie i reżyserskie Ewy Kołogórskiej. Opowieści uzupełniają wspomnienia jej przyjaciół i współpracowników, fragmenty recenzji oraz bogata dokumentacja fotograficzna i bibliografia. W trakcie spotkania fragmenty książki przeczytali szczecińscy aktorzy, wyemitowano filmowy wywiad z aktorką przygotowany przez młodzież z LO nr 12 w Szczecinie.

Wydarzeniu towarzyszyła okolicznościowa wystawa: 
http://www.ksiaznica.szczecin.pl/www/wydarzenia/single/id/1576

Ewa Kołogórska:
http://encyklopedia.szczecin.pl/wiki/Ewa_Ko%C5%82og%C3%B3rska

Relacja fotograficzna:
Facebook

Oprac.: Marta Kurzyńska. 
Fot.: Jan Surudo. 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP