Polecamy
Siergiej Łukjanienko 20,90 PLN 24,90 PLN

„To ja, MYSZKA” –   myszy można spotkać w zaśnieżonych tundrach i na... więcej >

Projekt "Biblioteka na Plaży", czyli specjalne biblioteczki na gdańskich plażach już od 1 lipca!

Data dodania: 26.06.2018

Projekt

Już 1 lipca po raz kolejny wystartuje projekt Biblioteka na Plaży. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku wraz z Gdańskim Ośrodkiem Sportu przygotowała dla plażowiczów specjalne biblioteczki, które będzie można znaleźć przy wybranych gdańskich kąpieliskach.

Lato nad morzem nieodłącznie kojarzy się z plażowaniem. Gorące słońce, piasek, a wokół szum morza. W dodatku na gdańskich plażach nie brakuje też ciekawych atrakcji. Jedni wolą spędzać czas w sposób bardziej aktywny, inni preferują bardziej tradycyjne plażowanie i odpoczynek. Jednak obie te grupy będą mogły tego lata umilić swój wypoczynek lekturą. A to wszystko dzięki inicjatywie o nazwie Biblioteka na Plaży.

Na gdańskich kąpieliskach staną specjalnie oznaczone regały, z których będzie można wybrać interesujący nas tytuł. A tych będzie sporo: od literatury pięknej, poprzez powieści obyczajowe, romanse, wciągające thrillery, po zapierające dech w piersi przygody z pogranicza fantasy i science fiction. Znajdzie się też coś dla młodszych czytelników – dla dzieci i młodzieży także został przygotowany odpowiedni katalog tytułów. Dodatkowo przygotowane zostaną książki dla turystów zagranicznych. Pojawią się pozycje napisane w języku Szekspira, a także książki niemiecko i rosyjskojęzyczne.

Jak „wypożyczyć” taką książkę? Zarówno regały, jak i same książki, będą miały na sobie specjalne naklejki z logiem akcji. Wybrany przez nas tytuł będziemy mogli swobodnie zdjąć z półki i pogrążyć się w lekturze. Gdy już skończymy czytać, to książkę należy odłożyć z powrotem na swoje miejsce. Chętni mogą też dokładać na półki własne pozycje. WiMBP w Gdańsku również będzie na bieżąco monitorować sytuację i uzupełniać zbiory nowymi tytułami.

Zeszłoroczna akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Czytelnikom udostępniono niemal tysiąc tytułów. Na plaży zorganizowane zostało także spotkanie autorskie. Nadchodzące lato zapowiada się równie ciekawie dla czytelników. Tegoroczna edycja „Biblioteki na Plaży” potrwa od początku lipca do końca sierpnia.

Lokalizacje bibliotek plażowych:

Jelitkowo, wejscie nr 72 - Bar plażowy

Jelitkowo, wejście nr 65 - Tawerna Klipper

Jelitkowo, wejście nr 63 - Bar plażowy

Molo Brzeźno, wejście nr 52 - Bar plażowy

Dom Zdrojowy Brzeźno, wejście nr 41 - Tawerna Dom Zdrojowy

Stogi, wejście nr 26 - Obiekt Służb Ratowniczych

Sobieszewo, wejście nr 16 - Obiekt Służb Ratowniczych

Orle, wejście nr 11 - Obiekt Służb Ratowniczych  

Źródło:Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP