Polecamy
39,00 PLN

Dokonana analiza siedemnastu artykułów pokonferencyjnych na temat książki, zawodu bibliotekarza... więcej >

Iwona Wilmowska „Nikt nie słucha starych ludzi”

Data dodania: 30.07.2018

Iwona Wilmowska „Nikt nie słucha starych ludzi”

Wartka akcja osadzona we współczesnej Warszawie i spora dawka humoru zawarta w książce „Nikt nie słucha starych ludzi” przywodzi na myśl klasyczne kryminały Joanny Chmielewskiej. Bohaterka serii, Agata, to pracująca samotna trzydziestolatka, z dużym talentem do rozwiązywania zagadek. Kiedy jej ukochany wujek Antoni prosi ją, by przyjrzała się bliżej śmierci jego sąsiadki i przyjaciółki Leokadii, Agata postanawia mu pomóc. Policja uznała co prawda jej śmierć za samobójstwo, ale pan Antoni w tę wersję nie wierzy... Agata przystępuje do śledztwa, w którym pomaga jej kolega z pracy, Kermit. A że Agata właśnie rozstała się z chłopakiem...

W tomie 2, p.t. „Gwiaździsta noc” Agata Brok znów staje w obliczu zagadki, tym razem dotyczącej rodziny jej chłopaka, Kermita. Lidka, która miała właśnie zacząć pracę w tej samej firmie co Agata, ginie pod kołami samochodu. Szybko okazuje się, że nie był to zwykły wypadek: kierowca, zanim w nią wjechał, przyhamował, zupełnie, jakby chciał się upewnić, że przejedzie właściwą osobę… Co takiego stało się ćwierć wieku temu? Jakie tajemnice skrywa rodzina Kermita? Czy tamte wydarzenia mają związek ze śmiercią Lidki? Jak Agata poradzi sobie z rozwiązaniem tej zagadki oraz z tornadem zmian, które wywrócą jej życie do góry nogami? A także: czy związek Agaty i Kermita ma szansę na przetrwanie?

Iwona Wilmowska to autorka książek dla dzieci („Pogromcy Nudy”), młodzieży (trzytomowa seria o Julce) i powieści dla dorosłych. Ma doktorat z psychologii społecznej, zajmuje się badaniami marketingowymi, wychowuje dwie córeczki. W wolnych chwilach pisze, czyta, rysuje i z niesłabnącym entuzjazmem wprowadza w życie swoje kolejne pomysły.?

Iwona Wilmowska
seria „Prywatne śledztwo Agaty Brok”
„Nikt nie słucha starych ludzi” t.1,
„Gwiaździsta noc” t.2

cena detaliczna: 34,90 PLN
ISBN: 978-83-64980-64-0; 978-83-64980-68-8
premiera czerwiec/sierpień 2018
Wydawnictwo Axis Mundi


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP