Polecamy
27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Lekcja historii w Czaplach Małych - nowy projekt gołczańskiej biblioteki w ramach Programu "Niepodległa"

Autor: Biblioteka: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza im. ks. dra Jana Piekoszewskiego Województwo: małopolskie
Data dodania: 01.08.2018

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza uzyskała dofinansowanie na realizację projektu pn: „Lekcja historii w Czaplach Małych”.

Projekt będzie polegał na upowszechnieniu wiedzy o drodze do odzyskania niepodległości poprzez organizację 14 października 2018 lekcji historii w Czaplach Małych.
Głównym wydarzeniem będzie uhonorowanie kombatanta, mechanika Dywizjonu 303 Jana Palimąki, koncert zespołu HELOU „Niepodległa Dziś” oraz gra terenowa „Historia ożywiona”.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa wypożyczona z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi „Legiony Piłsudskiego”, prezentacja grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”. Uroczystość uświetnią koncerty pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej „Czapelanka” i Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Odbędzie się też lekcja śpiewu pieśni patriotycznych poprowadzona przez chór młodzieżowy „Jutrzenka”. Młodzież licealna z klas mundurowych zaprezentuje pokaz musztry paradnej. Na scenie w repertuarze patriotycznym zaprezentują się seniorzy z Klubu Senior+ z Mostku. Dla najmłodszych odbędą się warsztaty patriotyczne: zagadki, rebusy, malowanie flagi na twarzy itp.
Uczestnicy wydarzenia otrzymają broszury „Ślady Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gminie Gołcza”.
Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tej wielkiej lekcji historii wpisującej się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
 
Koszt całkowity projektu – 34 070,00 zł.
Dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” – 27 300,00 zł.
 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP