Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej informacji... więcej >

Spotkanie z ks. kanonikiem Marianem Kilichowskim w Poddębicach - relacja

Data dodania: 14.04.2011

W dniu 5 kwietnia 2011 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach gościł ks. kanonik Marian Kilichowski - proboszcz parafii Dzierżawy. Na spotkanie przybyły klasy pierwsze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Panią Dyrektor Beatą Olczyk, przedstawiciele władz powiatowych oraz środowiska lokalnego. W tak szczególnym czasie, jakim jest 6 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II oraz oczekiwanie na Jego beatyfikację, ksiądz Kilichowski podzielił się z uczestnikami spotkania swoimi wspomnieniami o Papieżu Polaku.

Ksiądz kanonik spotkał się z Ojcem Świętym ponad sto razy, wielokrotnie uczestniczył w prywatnych audiencjach u Ojca Świętego, a nawet miał zaszczyt koncelebrowania mszy świętej wspólnie z Papieżem z okazji wyniesienia na ołtarze świętej Faustyny. Ksiądz Marian opowiadał o krajowych i zagranicznych spotkaniach z Janem Pawłem II . Proboszcz z Dzierżaw wspominał Ojca Świętego jako osobę skromną, otwartą, komunikatywną, z dużym poczuciem humoru. Ksiądz Kilichowski, znany ze swoich zainteresowań turystycznych i licznych pielgrzymek, założył Duszpasterstwo Pielgrzymkowo-Turystyczne imienia Jana Pawła II.

Jan Paweł II jest księdzu Kilichowskiemu tym bardziej bliski, iż w dzień urodzin Papieża, 18 maja, proboszcz z Dzierżaw przyjął święcenia kapłańskie. Dodatkowo było to w roku 1978, czyli w rok wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Oprócz prelekcji na temat Papieża, ksiądz Marian pokazywał zdjęcia ze spotkań z Ojcem Świętym. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzierżawski proboszcz dał się poznać jako człowiek niezwykle miły i skromny. Ksiądz bardzo chętnie odpowiadał na liczne pytania uczestników. Na pamiątkę spotkania podarował każdemu kartki z wizerunkiem Jana Pawła II, a biblioteka otrzymała piękne zdjęcie Papieża, już jako błogosławionego. Kapłan powtórzył młodzieży licealnej wezwanie Papieża Polaka, o tym, aby nie lękali się podejmować odważnych decyzji i żyli zgodnie ze swoim sumieniem.

Oprac. Edyta Durka


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP