Polecamy
25,00 PLN

W kolejnym piętnastym tomiku serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych”,... więcej >

VII Forum SBP - informacje i program

Data dodania: 05.05.2011

W dniach 2-3 września 2011 roku, w Kiekrzu koło Poznania, odbędzie się VII FORUM SBP pod hasłem „Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Narodowym Programie Czytelnictwa”. Podczas Forum dyskutowany będzie m.in. projekt Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przedstawione będą również zadania wykonywane w ramach „Strategii Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na lata 2010-2021”, ze szczególnym uwzględnieniem prac dotyczących najistotniejszych problemów bibliotekarstwa polskiego, w tym: nowelizacji ustawy o bibliotekach, badania efektywności bibliotek publicznych, pedagogicznych, priorytetów kształcenia i pragmatyki zawodu bibliotekarza. Planowany jest również panel dyskusyjny na temat kreowania atrakcyjnego wizerunku Stowarzyszenia.

Dokonane zostanie także podsumowanie realizacji „Programu działania SBP na lata 2009-2013” na półmetku kadencji. Zadania ujęte w programie wpisują się w zainicjowany przez MKiDN w grudniu 2009 roku, program zwiększenia poziomu czytelnictwa w kraju i działania Republiki Książki, której partnerem jest nasze Stowarzyszenie. Do udziału w Forum zaproszeni zostaną oprócz członków SBP, nasi partnerzy i goście z administracji państwowej, Instytutu Książki, bibliotek, organizacji związanych z sektorem książki i upowszechniania czytelnictwa oraz promujących rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Forum towarzyszyć będzie konferencja pt. „Biblioteka XXI wieku, nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje. Trzy lata po Kielcach – najnowsze realizacje”. Konferencja odbędzie się w dniach 1-2 września w Bibliotece Głównej Politechniki Poznańskiej, która jest współorganizatorem konferencji. Będzie to kontynuacja cyklu konferencji zainicjowanych przez SBP w 2008 r. na temat nowoczesnych obiektów bibliotecznych. Zarząd Główny SBP powołał komitet organizacyjno-programowy, który poda wkrótce szczegółowy program VII FORUM i towarzyszącej mu konferencji.

Program VII Forum

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP