Polecamy
25,00 PLN 35,00 PLN

Monografia powinna zająć ważne miejsce wśród publikacji poświęconych zagadnieniom kultury,... więcej >

Narodowe Czytanie 2018 w Gminie Gołcza

Autor: Biblioteka: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza im. ks. dra Jana Piekoszewskiego Województwo: małopolskie
Data dodania: 10.09.2018

Tegoroczne Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w Gminie Gołcza połączono z piknikiem rodzinnym i zorganizowano w Klubie Senior + w Mostku.  Współorganizatorem wydarzenia był Małopolski Urząd Wojewódzki. Wybrane fragmenty dzieła czytali: wojewoda małopolski, wójt gminy Gołcza,proboszcz parafii w Mostku, radni, wielopokoleniowe rodziny, seniorzy oraz dzieci i młodzież. Czytanie wybranych fragmentów lektury uzupełniło historyczno – literackie wprowadzenie na temat powieści, recytacja wierszy wybranych z Antologii Niepodległości, śpiewanie pieśni patriotycznych oraz wystawa tematyczna.

 

Wśród uczestników wydarzenia rozlosowano 100 egzemplarzy „ Przedwiośnia” w ramach hasła „100 książek na 100-lecie odzyskania Niepodległości".

 

W drugiej części spotkania odbył się piknik rodzinny z Klubem Senior + w Mostku.  Animatorzy zadbali o to by bawiły się całe pokolenia, proponując uczestnikom m.in. wyścig z beczką.

O podniebienia uczestników zadbały dwa Koła Gospodyń Wiejskich z Gołczy: "Ulinianki" i "Makowianki".

Mieszkańcy dopisali tłumnie - nie zabrakło nawet najstarszego mieszkańca naszej gminy pana Stefana, które w  wakacje obchodził swoje 100 urodziny.

Celem wydarzenia była integracja międzypokoleniowa oraz promocja rządowego programu Senior+ w ramach Narodowego Czytania.

 

Organizatorzy: Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Gminy Gołcza, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza, Klub Senior+ w Mostku serdecznie dziękują wszystkim, którzy czytali z nami "Przedwiośnie" lub w jakikolwiek sposób włączyli się do akcji.

Zapraszamy za rok z nową lekturą!

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP