Polecamy
35,00 PLN

Publikacja obejmuje kronikarski zapis zaledwie pięcioletniego, ale jakże bogatego w wydarzenia okresu,... więcej >

"Książkowe maniery": wrasztaty savoir-vivre w gołczańskiej bibliotece

Autor: Biblioteka: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza im. ks. dra Jana Piekoszewskiego Województwo: małopolskie
Data dodania: 17.09.2018

O tym, że warto być świadomym utrwalonych przez tradycję dobrych obyczajów, których codzienne stosowanie w znaczący sposób wpływa na jakość naszego życia oraz tworzonych przez nas wzajemnych relacji, przekonali się uczniowie z klas VIII szkoły podstawowej oraz z klas III gimnazjum podczas zorganizowanych w bibliotece w Gołczy warsztatów savoir-vivre.

Zajęcia pod tytułem "Książkowe maniery" miały pokazać młodym uczestnikom postawy kulturalnego stylu bycia w różnych sytuacjach. Savoir vivre jest bowiem sztuką życia w społeczeństwie, uniwersalnym kodem, dzięki któremu postrzegani jesteśmy jako osoby kulturalne.

Warsztaty prowadzone były w oparciu o wybraną literaturę i zostały podzielone na bloki tematyczne: sposób powitania, podania ręki, przy stole,  jak cię widzą tak cię piszą.

Uczestnicy zajęć mogli sprawdzić i uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie. Dla najbardziej aktywnych przewidziane były odznaki przekonujące, że "kultura jest cool!"

Prowadząca zajęcia pani Maria zadbała o to, by uczestnicy się nie nudzili uzupełniając przekazywane informacje historycznymi ciekawostkami i rekwizytami, jak np. repliki XVI-wiecznych sztućców, czy dworskie nakrycia głowy.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Książka na receptę dla małych i dużych" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP