Polecamy
31,00 PLN 39,00 PLN

Dokonana analiza siedemnastu artykułów pokonferencyjnych na temat książki, zawodu bibliotekarza... więcej >

Koniec świata z Katarzyną Ryrych

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 19.09.2018

W ramach projektu „2. Podróże z książką po ziemi kłodzkiej” realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kłodzku oraz Kłodzki Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w dniu 11 września 2018 roku w Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojborzu odbyło się spotkanie autorskie z panią Katarzyną Ryrych - pisarką, poetka, nauczycielką i malarką.

 

Pisarka ukończyła filologię angielską na UJ, od lat uczy angielskiego, maluje obrazy i pisze książki. Dla dorosłych, młodzieży i drobiazgu – jak mówi o dzieciach. Dwukrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Jej powieść O Stephenie Hawkingu… otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities, a Król został wyróżniony w konkursie Książka Roku 2015. Ma dwóch synów, dwa koty i psa. Lubi rowerowe wyprawy, dwuosobowe plenery i truskawki ze śmietaną. I książki, które kupuje nałogowo.                              

/Wydawnictwo Literatura/

 

Odbiorcami spotkania byli uczniowie starsi z miejscowej Szkoły Podstawowej i nie tylko…

Autorka podczas spotkania opowiadała o swoich europejskich i krajowych podróżach, które były źródłem jej inspiracji twórczej. W książkach często podejmuje problematykę społeczną, opisuje ludzi niepełnosprawnych, bezdomnych, poranionych psychicznie i fizycznie przez los, pisze o trudnych relacjach międzyludzkich. Pierwowzorami jej bohaterów są osoby, które zna. Jej książki nie mają zakończenia, ponieważ chce w ten sposób nawiązać kontakt z czytelnikiem i rozwinąć jego wyobraźnię literacką. W sowim dorobku literackim ma 30 książek, które napisała przez ostanie dziesięć lat.

 

Podczas spotkania młodzież w skupieniu i z dużym zainteresowaniem wysłuchała autorki. Po jego zakończeniu, ustawiła się długa kolejka po autograf. Była to też okazja do zakupu jej książek. Niebawem biblioteka w Wojborzu będzie udostępniała takie tytuły jak:

Pepa w raju

Król

Bajdy Bajbary

Wilczek

Tylko dla twoich oczu

Wyspa mojej siostry

Opowiadania z kluczem

No i oczywiście Koniec  świata nr 13…

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Program Partnerstwo dla Książki 2018.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP