Polecamy
Jacek Wojciechowski 40,00 PLN 59,00 PLN

Niniejsza monografia przedstawia aktualny stan wiedzy o bibliotekarstwie – z próbą... więcej >

Ile matematyki jest w przyrodzie?

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 04.10.2018

2 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Ma-Tematyka zaklęta w konarach drzew odbyło się spotkanie z Edwardem Marszałkiem – Rzecznikiem Prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Na spotkaniu Edward Marszałek pokazał polskie lasy przez pryzmat liczb. Dowiedzieliśmy się m.in.,że w Polsce występuje 9 milionów hektarów lasów z czego  82% należy do Państwa. Najpopularniejsze są w naszym kraju lasy sosnowe. Prowadzący uświadomił słuchaczom, że drzewa żyją w nierozerwalnej więzi z człowiekiem. Wszyscy mieszkamy w miejscu, w którym kiedyś rosły drzewa. Odzwierciedlają ten fakt nazwy miast i miejscowości, np. Brzozów, Bukowina Tatrzańska, Cisów, Dębowiec, Jedlicze, Sosnowiec, Smerekowiec, Lipnica. Drzewo to nie tylko surowiec do wyrobu mebli lub na opał. Z drewna bukowego powstają najlepsze fagoty, zaś jaworowe i świerkowe drewno jest potrzebne, by powstała gitara lub skrzypce. Poznaliśmy najgrubsze i najstarsze drzewa Podkarpacia oraz wiemy już jakie drzewa najbardziej lubią zjadać niedźwiedzie. Zostaliśmy też utwierdzeni w przekonianiu, że najbardziej ekologicznie jest mieć żywą choinkę w domu na święta.
Niesamowite ile matematyki kryje się w koronach drzew!

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma na celu zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu oraz pokazaniu matematyki w kreatywny i atrakcyjny sposób, aby stała się  impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP