Polecamy
14,50 PLN

Koronawirus opanował cały świat. Również Polska się z nim zmaga. Czy koronawirus może być... więcej >

Laboratorium Aktywnego Bibliotekarza w Olsztynie

Data dodania: 19.04.2011

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie rozpoczyna realizację projektu LAB – Laboratorium Aktywnego Bibliotekarza.

LAB to nowotarski projekt umożliwiający bibliotekarzom wspólną pracę na rzecz podwyższenia jakości usług skierowanych do dzieci w wieku 0-3. Działania adresowane są do bibliotekarzy z całego kraju, z miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców oraz do najmłodszych dzieci, ich rodziców i opiekunów. LAB rozpoczyna się konferencją (19-20 maja 2011 r.), mającą na celu transfer wiedzy i umiejętności pochodzących od znanych i cenionych w Polsce ekspertów z dziedziny wczesnej edukacji, literatury i czytelnictwa. Podczas konferencji ogłoszony zostanie konkurs dla bibliotekarzy na najlepszą strategię promocji czytelnictwa wśród dzieci w wieku 0-3.
W okresie od 23 maja do 31 października 2011 r. bibliotekarze będą wdrażać we własnych instytucjach wypracowane przez siebie strategie promocji czytelnictwa.
Na konferencji podsumowującej LAB (21 listopada 2011 r.), zaprezentowane i nagrodzone zostaną najlepsze działania realizowane przez uczestników projektu. Dla laureatów konkursu przewidziana jest nagroda o łącznej kwocie 3500 PLN

>>> więcej o projekcie


Zapraszamy bibliotekarzy z miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców do udziału w projekcie LAB. Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się na konferencję inaugurującą projekt za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie - www.mbp.olsztyn.pl
Termin zapisów upływa 6 maja 2011 r.

Jeżeli  praca z najmłodszymi czytelnikami stanowi dla ciebie wyzwanie, zapisz się już dziś!

Nadesłał: Łukasz Ślusarczyk