Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Z żałobnej karty – Barbara Hermanowska (1956-2018), Białogard

17 października 2018 odeszła Barbara Hermanowska związana z Białogardzką Biblioteką Publiczną przez ponad 33 lata, od 1984 roku. Bibliotekarskiej pracy poświęcała się z oddaniem i pasją godną najlepszych. Pracowała w czytelni dla dorosłych, zajmowała się opracowywaniem i udostępnianiem informacji na temat Białogardu.

Od 1994 była członkinią Koła 2 OZ SBP przy Białogardzkiej Bibliotece Publicznej. W październiku 2017 roku przeszła na zasłużoną emeryturę.

 

Dzięki zaangażowaniu w pracę Pani Basi, jej dokonania na rzecz Biblioteki i społeczności lokalnej zasługują na ogromne uznanie. Opracowywała archiwalne i bieżące informacje dotyczące wydarzeń z życia społecznego i kulturalnego miasta. Stawały się one podstawą różnych opracowań, w tym prac magisterskich, publikacji monograficznych dotyczących miasta, informatorów promujących Białogard. Pani Basia była też odpowiedzialna za gromadzenie lokalnych gazet, które ukazywały się w Białogardzie po odzyskaniu niepodległości. Obecnie jest to unikalny zbiór czasopism.

We wrześniu 2018 Pani Barbara otrzymała nagrodę przyznawaną przez Radę Miejską Białogardu „Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2017 roku w Białogardzie”.

Żegnamy Cię, Droga Basiu, z niewypowiedzianym żalem i smutkiem.
Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

Dyrekcja i Pracownicy
Białogardzkiej Biblioteki Publicznej
im. Karola Estreichera

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP