Polecamy
29,00 PLN

  Zapotrzebowanie na literaturę naukową i fachową w środowisku bibliologów i... więcej >

Ostry Dyżur Literacki w bibliotekach

Data dodania: 08.11.2018

Ostry Dyżur Literacki w bibliotekach

Ostry Dyżur Literacki to akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie, utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta. Skierowana głównie do dzieci do 12 r. ż. i rodziców.

W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości. Ostry Dyżur Literacki odwiedza targi, place, stadiony, markety, szkoły, biblioteki, wybrane księgarnie, przypominając, że księgarnia to nie tylko magazyn towaru, to miejsce spotkań, rozmów, działań wokół książki właśnie.

Każda przeczytana z zainteresowaniem książka jest inwestycją w czytelniczy potencjał dziecka. Za każdym razem, gdy młody człowiek sięga po nudną, bezwartościową pozycję narasta jego bunt przeciwko literaturze w szerokim tego słowa rozumieniu. Dlatego tak ważne jest, by wskazywać wartościowe literacko i graficznie publikacje, wyrabiając w ten sposób, w młodych odbiorcach, dobre nawyki. Bardzo istotne jest, by podsuwać dziecku książkę, która je zainteresuje, a jednocześnie będzie osadzona w przestrzeni postrzegania przez nie świata. Rodzice często nie mają czasu i odpowiedniego przygotowania, by podjąć odpowiedzialną decyzję lub edukować się w tym kierunku.


Informacja o akcji w bibliotekach realizowanej do końca roku: http://fundacja.czasdzieci.pl/pl/ostry-dyzur-literacki-w-bibliotekach/ 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP