Polecamy
31,00 PLN 39,00 PLN

Dokonana analiza siedemnastu artykułów pokonferencyjnych na temat książki, zawodu bibliotekarza... więcej >

Otwarcie wyremontowanej Biblioteki Kolonia w Gdańsku

Data dodania: 07.01.2019

Otwarcie wyremontowanej Biblioteki Kolonia w Gdańsku

W imieniu Organizatorów zapraszamy 10 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 10:30 do Gdańska na otwarcie Biblioteki Kolonia. Biblioteka przeszła remont w drugiej połowie 2018 r. Do ważniejszych zmian należy wymiana regałów, odmalowanie ścian, wymiana oświetlenia oraz wymiana sprzętu komputerowego. Wnętrze zostało nowocześnie zaaranżowane a księgozbiór został wzbogacony o możliwość wypożyczania audiobooków. Powstały również dwa nowe stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

W trakcie remontu trwał również plebiscyt na nową nazwę Filii nr 18 WiMBP w Gdańsku. W głosowaniu wzięło udział 423 osoby. Najwięcej głosów zdobyła propozycja „Biblioteka Kolonia” (35,7%) i właśnie taką nazwę będzie nosiła Filia nr 18.

godziny otwarcia Biblioteki Kolonia:

poniedziałek: 10.30-18.00
wtorek: 10.30-18.00
środa:   9.00-15.00
czwartek: 10.30-18.00
piątek: 8.00-16.00


 Już pierwszego dnia po otwarciu Biblioteki Kolonia (10 stycznia) o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z Jarosławem Kretem, który opowie o swojej najnowszej książce pt. „Indie. Kraj, w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem”.

 

 Indie to kobiety w sari, zaklinacze węży i Tadź Mahal. Intensywne kolory i aromatyczna kuchnia. Upał, święte krowy i kropki na czołach. Religia, która każe wciąż i wciąż rodzić się na nowo. Kasty i ogromna liczba ludności… Mamy tych skojarzeń sporo. Co tak naprawdę się za nimi kryje? 

 

Jarosław Kret – dziennikarz, fotoreporter, prezenter telewizyjny. Studiował egiptologię, archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. Był reporterem i prezenterem Teleexpressu. Prowadził autorskie programy telewizyjne Klub Podróżników, Polska według Kreta oraz Planeta według Kreta. Autor filmów dokumentalnych i reportaży z Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Europy. Pracował jako starszy redaktor i fotoreporter w magazynie „National Geographic Polska”. W latach 2002−2016 był prezenterem pogody w TVP. Od 2017 prowadzi Prognozę Pogody w NowaTV. Członek prestiżowego The Explorers Club, Climate Without Borders, Climate Broadcasters Network Europe oraz Rady Fundacji WWF Polska. Jest autorem książek "Moje Indie", "Mój Egipt", "Kret na Pogodę"," Planeta według Kreta", "Polska według Kreta", "Podróże kulinarne z Jarkiem Kretem" oraz albumów fotograficznych "Ziemia Święta", "Moja Ziemia Święta", "Madagaskar" i "Mój Madagaskar".

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/128276448079896/

Źródło: WMBP w Gdańsku/informacja prasowa


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP