Polecamy
46,00 PLN 62,00 PLN

Przez warsztaty pracy z książką rozumiemy aktywne spotkania ludzi z literaturą, a jednocześnie ze... więcej >

Jedno miasto, jedna biblioteka, jedna karta biblioteczna - w Łodzi

Data dodania: 10.01.2019

Jedno miasto, jedna biblioteka, jedna karta biblioteczna  - w Łodzi

Od stycznia z wszystkich kilkudziesięciu filii Biblioteki Miejskiej w Łodzi można korzystać na podstawie jednej karty bibliotecznej. Fiszka, bo tak nazywa się nowa karta, uprawnia także do zniżek na oferty partnerów Biblioteki:  miejskich instytucji kultury i podmiotów komercyjnych, których lista jest sukcesywnie uzupełniana i zamieszczana na stronie Biblioteki.

Oferta dla poszczególnych grup czytelników jest profilowana adekwatnie do ich wieku i dlatego fiszka występuje w 3 kolorach:

  • różowa - dla najmłodszych dzieci (0-4 lat)
  • niebieska - dla czytelników w wieku 4-18 lat
  • czarna - adresowana do osób dorosłych

 

Wprowadzenie wspólnej karty bibliotecznej to jeden z etapów projektu „Modernizacja, rozszerzenie funkcji i wyposażenie bibliotek” realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt obejmuje także modernizację i rozbudowę dwóch filii bibliotecznych i doposażenie pozostałych. Całkowita wartość projektu wynosi 8 083 502,25 zł, z tego dofinansowanie unijne: 5 456 167,42 zł.

Rok temu w wyniku połączenia kilkudziesięciu filii bibliotek publicznych funkcjonujących w pięciu dzielnicach Łodzi powstała jedna Biblioteka Miejska, która stała się największą instytucją kultury w mieście z największą siecią biblioteczną w Polsce. Stworzono nowe logo i nową stronę internetową. Nowy katalog Biblioteki Miejskiej umożliwi przeglądanie i zamawianie książek oraz multimediów dostępnych we wszystkich filiach Biblioteki, w tym natychmiastowy dostęp do zasobów online. Katalog będzie zintegrowany z aplikacją na komputery i urządzenia mobilne. Wykorzystuje ona mechanizm grywalizacji a czytelnicy, którzy zdecydują się z niej korzystać, będą otrzymywać odznaki za wypożyczenia, recenzje i komentarze dotyczące książek.

Wszyskie realizowane i planowane działania mają na celu najefektywniejszą obsługę czytelników i stałe podnoszenie jakości oferty czytelniczej i kulturalnej dla mieszkańców Łodzi.


Oprac. J.Filimonow/SBP.pl

źródło: Aleksandra Górska / BPKSiT  "Jedno miasto, jedna biblioteka, jedna karta biblioteczna" / strona internetowa Urzędu Miasta w Łodzi: www.uml.lodz.pl [dostęp 10.01.2019 r.]


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP