Polecamy
38,00 PLN

Oddawana do rąk Czytelników publikacja ma na celu zwrócenie uwagi na wielowymiarowy... więcej >

Tydzień Bibliotek w Brzezinach

Data dodania: 21.04.2011

Działania Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliana Tuwima w Brzezinach realizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2011:

 1. "Maj bez kar" czyli amnestia biblioteczna – W maju czytelnicy, którzy niezgodnie z regulaminem biblioteki przetrzymują książki będą mogli zwrócić je nie ponosząc kar finansowych.
 2. Wystawa obrazów Pani Joanny Milczewskiej i lamp witrażowych Pana Dariusza Drzewieckiego (wystawa już kiedyś gościła w bibliotece, dokładnie 6 lat temu)
  Joanna Milczewska ur.1969r. w Warszawie. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w roku 1988. W pierwszym okresie twórczości zafascynowana malarstwem „wielkich mistrzów” tworzy pastisze (m.in. Monet, Cezanne, Leonardo da Vinci, Rembrandt, Aivazovski), które znajdują uznanie u miłośników malarstwa nie tylko w Polsce ale przede wszystkim we Francji, Niemczech i USA. Zauroczona pięknem pejzażu polskiego zapragnęła uwiecznić je w swoich pracach.
  Obie wystawy objęte są patronatem medialnym "Bibliotekarza"
 3. Wystawa fotograficzna Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, tematyka Tatrzańska;
 4. Spotkanie z prezesem Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii Panem Mieczysławem Borkowskim, dyrektorem Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Łodzi, w dniu 6 maja (piątek) 2011 r o godz.10.00 dotyczące Jana Heweliusza - prezentacja sylwetki. W związku z obchodami Roku Jana Heweliusza. Dodatkowo zostanie zaprezentowany teleskop jako narzędzie obserwacyjne.
 5. Włączenie się w akcję Olej stado! Bądź czarną owcą!. Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem! Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!
 6. Wystawa o Czesławie Miłoszu – w związku z Rokiem Miłosza.
 7. W przygotowaniu informator o bibliotece – będzie gotowy na obchody Tygodnia Bibliotek i 85 lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliana Tuwima w Brzezinach. Zostanie także wydrukowana kolorowa wkładka dotycząca 85 lecia Biblioteki w Brzezinach w gazecie lokalnej Brzeziński Informator Samorządowy (nakład 2 tyś egzemplarzy)

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP