Polecamy
45,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Tydzień Bibliotek w Częstochowie

Data dodania: 21.04.2011

Międzyszkolny konkurs czytelniczy i plastyczny „Spotkanie z lekturą”

5 maja 2011 roku w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie odbędzie się VIII edycja Międzyszkolnego konkursu czytelniczego i plastycznego Spotkanie z lekturą. Organizatorami konkursu są nauczyciele bibliotekarze PBP RODN „WOM” w Częstochowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 39 w Częstochowie. Celem konkursu jest propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształtowanie umiejętności pracy grupowej oraz zasad zdrowego współzawodnictwa. Uczestników obowiązuje znajomość lektur wyznaczonych wcześniej przez organizatorów. Konkurs czytelniczy zostanie przeprowadzony w formie turnieju trzyosobowych drużyn, natomiast podczas konkursu plastycznego dzieci w trzyosobowych zespołach będą malowały plakaty. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w tym samym dniu.

Miejski konkurs ortograficzny „Dyktuś”

12 maja 2011 roku Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „ WOM” w Częstochowie przeprowadzi IX finał Miejskiego konkursu ortograficznego dla uczniów klas III szkół podstawowych Dyktuś 2011.
Celem dyktanda jest kształcenie umiejętności poprawnej pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi, wdrażanie do systematycznej i konsekwentnej pracy nad rozwijaniem biegłości ortograficznej, wspomaganie rozwoju procesów poznawczych ucznia oraz efektów uczenia się poprzez stosowanie metod pedagogiki zabawy, jak również wdrażanie do systematycznego czytania. W konkursie biorą udział uczniowie, którzy zostali wyłonieni w szkolnych zmaganiach ortograficznych. Prace ocenia komisja składająca się z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i pracowników biblioteki. Autorzy najlepszych prac otrzymają tytuł Mistrza i Wicemistrza Ortografii. Przyznane zostaną też wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy dyktanda otrzymają dyplomy gratulacyjne za udział w finale, a najlepsi nagrody książkowe. Zmagania ortograficzne cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym środowisku. Do tej pory uczestniczyło w nich 455 uczniów z około 30 szkół.
Tegoroczny konkurs odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

Akademia szczęśliwego dzieciństwa - w kręgu bezpieczeństwa

12 maja 2011 roku Publiczna Biblioteka Pedagogiczna zaprasza nauczycieli i rodziców do udziału w konferencji Akademia Szczęśliwego Dzieciństwa - w kręgu bezpieczeństwa organizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.
Konferencja skierowana jest do rodziców i nauczycieli dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
W programie :

 • •    omówienie działalności Fundacji CPCD
 • •    referaty:
  1. Rola czytania w rozwoju dziecka – zdrowie i bezpieczeństwo emocjonalne dziecka
  2. Wpływ tekstu literackiego na rozwój mowy dziecka i wykorzystanie w ćwiczeniach logopedycznych
  3. Przedliterowy etap nauki czytania w przedszkolu
  4. Bezpieczeństwo dziecka w sieci
  5. Bezpieczeństwo w domu, szkole i na ulicy.

Prelegentami będą pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznej, biblioteki pedagogicznej, wykładowcy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie i Szkoły Policji w Katowicach.
Konferencja jest bezpłatna.
Zapraszamy na naszą stronę internetową www.biblioteka.womczest.edu.pl
 

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP