Polecamy
35,00 PLN

„Praca pt. Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej: od analizy dokumentu do opisu... więcej >

Dni książki w Małopolsce

Data dodania: 27.04.2011

61 księgarń z całej Małopolski włączyło się w organizację tegorocznej edycji Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" - poinformował we wtorek na konferencji prasowej marszałek województwa Marek Sowa. W tych placówkach w najbliższy czwartek i piątek będzie można kupić książki z rabatem od 10 do 20 proc. i otrzymać prezent w postaci róży.

"Klienci bardzo lubią tą akcję. Przychodzi ich w tych dniach więcej, a my możemy ich szczególnie ugościć" - mówiła Anna Włodarczyk z księgarni Skarbnica w Krakowie, reprezentująca Izbę Księgarstwa Polskiego. "Dzisiaj książka jest dostępna wszędzie. Jest załącznikiem do czasopism, jest sprzedawana w hipermarketach. Księgarnie muszą znaleźć na rynku swoją tożsamość. Poza samym dostarczaniem książki, to także oferowanie klientom przyjemności kupowania książki. Tym księgarnie chcą się wyróżniać, a akcja Książka i róża to ukoronowanie takiego podejścia do sprzedaży" - mówił Marcin Sorys, prezes spółki Akrybia.

Podczas akcji "Książka i róża" w wybranych krakowskich kawiarniach do kawy lub herbaty będzie można dostać różę i folder z wierszami małopolskich poetów. Inicjatorem akcji jest Cafe Szafe. Z kolei Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprosiła najmłodszych, by wybrali książkę - "przyjaciela z dzieciństwa", a dorośli najlepsze ich zdaniem pozycje w plebiscycie "Przeczytałem, polecam". Wyniki zostaną ogłoszone 28 kwietnia na stronie internetowej biblioteki. W piątek WBP zaprasza na spotkania z Robertem Makłowiczem, Romą Ligocką i Agatą Tuszyńską.

Źródło: Instytut Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP