Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Wspólny portal warszawskich bibliotek

Data dodania: 14.05.2019

Wspólny portal warszawskich bibliotek

8 maja, w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, uruchomiony został serwis poświęcony warszawskim bibliotekom. Serwis Biblioteki Publiczne m.st. Warszawy działa pod adresem www.bibliotekiwarszawy.pl i umożliwia swobodne poruszanie się po zasobach bibliotecznych stołecznych bibliotek oraz wyszukiwanie książek poprzez dostęp do baz katalogowych wszystkich warszawskich bibliotek publicznych oraz Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.


Portal stanowi bazę wiedzy i źródło informacji o bibliotekach w poszczególnych dzielnicach. W serwisie znajdziemy także kalendarium najciekawszych wydarzeń i aktualności bibliotecznych, informacje o polecanych książkach i dostępnych nowościach bibliotecznych, informacje o systemie bookcrossingu czy dostępie do szerokiej bazy zasobów elektronicznych bibliotek cyfrowych.

W przyszłości portal zostanie rozbudowany o wspólny katalog użytkowników warszawskich bibliotek – co pozwoli na tworzenie kont w jednym wspólnym katalogu.

Portal powstał w ramach realizowanego przez Miasto st. Warszawa Programu rozwoju bibliotek, który obejmował także opracowanie i wdrożenie wspólnej identyfikacji wizualnej dla warszawskich placówek. W Warszawie działa 18 głównych bibliotek dzielnicowych co z filiami daje 202 placówki biblioteczne. Stały się one bardziej zauważalne, dzięki nowemu logo identyfikującemu - literze B, ze stylizowaną miejską Syrenką.

 


JF/sbp.pl

Źródło: Kulturalna Warszawa


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP