Polecamy
29,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

12 FMB - warsztaty dla przedsiębiorczych bibliotekarzy

Data dodania: 20.05.2019

12 FMB - warsztaty dla przedsiębiorczych bibliotekarzy

 W programie 12 FMB znajdujemy wiele propozycji warsztatów dla przedsiębiorczych bibliotekarzy. Oto przykłady niektórych z nich: 
 

  • Jak rozmawiać ze sponsorami? który poprowadzi mgr Piotr Marcinkowski, Aleph Polska
  W czasie warsztatów uczestnicy będą analizować cele zarówno sponsorów, jak i sponsorowanych. Będziemy poznawać metody pozyskiwania środków zarówno na działalność bieżącą biblioteki, ale przede wszystkim na wydarzenia specjalne (np. konferencje). Omówimy podstawowe błędy, pułapki i stereotypy, których ominięcie pomoże skuteczniej prowadzić tego typu działalność.        
  • Skąd wziąć kasę? Źródła i sposoby dofinansowania działań bibliotecznych, prowadzony przez mgr Justyna Daniel-Korzyniewską z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin
 Podczas warsztatu uczestnicy poznają rozmaite źródła dofinansowania działań bibliotecznych, m.in. różne konkursy grantowe (strony www, formularze). Nauczą się podstawowych zasad formułowania celów i rezultatów zadania/projektu w poszczególnych wnioskach. Poznają też podstawy i zasady fundraisingu, marketingu i promocji, tak aby jak najmniej wydać i jak najwięcej zyskać.
  •        Tworzenie projektów dotacyjnych – co, gdzie, jak i dlaczego?, prowadzony mgr Sandrę Szczepanowską z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu
  Celem warsztatu będzie przedstawienie różnych możliwości ubiegania się o dotacje zewnętrzne dla bibliotek wszystkich typów (z naciskiem na programy MKiDN: Kultura cyfrowa, promocja czytelnictwa, wspieranie działań muzealnych). Warsztat rozpocznie się krótkim przedstawieniem oferty grantowej dla bibliotek, wskazaniem najczęstszych błędów popełnianych przy ubieganiu się o dotacje oraz prezentacją wniosków wzorcowych składanych w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestnicy zostaną podzieleni na 4-5 grup, w których pod okiem prowadzącej warsztat, będą tworzyć wzorcowy, wymyślony przez siebie projekt dotacyjny. Szczególny nacisk zostanie położony na kluczowe części wniosku: cele projektu, określenie odbiorców zadania, konkretne rezultaty projektu, tworzenie budżetu.     
  •        Coachingowy warsztat rozwojowy, prowadzony przez dr Małgorzata Dąbrowicz z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu
       Zapraszam na warsztat rozprawiający się z mitami narosłymi wokół coachingu, prezentujący go jako mającą naukowe podstawy metodę rozwoju. Poznamy wybrane techniki i narzędzia pracy coachingowej oraz możliwości wykorzystania ich w odniesieniu do innych bądź siebie (autocoaching). Nauczymy się wykorzystywać je m.in. do wytyczania i realizacji swoich celów (zawodowych, osobistych).
  •        Jak aplikować na stanowisko dyrektora biblioteki?, który poprowadzi dr hab. prof. UG Maja Wojciechowska z Uniwersytetu Gdańskiego.
 Warsztat ma na celu przybliżenie procedur konkursowych na stanowisko dyrektora biblioteki, wymagań stawianych kandydatom na te stanowiska oraz kompetencji, które powinien posiadać dyrektor biblioteki. W ramach warsztatu przeprowadzony zostanie trening autoprezentacji.
 
        12 Forum Młodych Bibliotekarzy odbędzie się w dniach 12-13 września 2019 r. w Poznaniu pod hasłem "Bibliotekarz do POZnania".
 
 

>>WIĘCEJ informacji oraz propozycje innych warsztatów organizowanych w ramach 12.FMB 


Redakcja.sbp.pl

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP