Polecamy
Renata Ciesielska-Kruczek 38,00 PLN

Autorka publikacji zachęca wszystkich czytelników, naukowców, bibliotekarzy, zapalonych... więcej >

Kwietniowi Antypiraci tworzą swój kodeks

Data dodania: 21.05.2019

Kwietniowi Antypiraci tworzą swój kodeks

Do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku napływają relacje z działań przeprowadzonych w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji Kwietniowi Antypiraci, którą Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich objęło patronatem medialnym.

W tym roku finał Antypiratów przypadł w niesprzyjającym dla nas terminie (23-26 kwietnia był strajk w szkołach). W związku z tym antypirackie działania rozciągnęły się w czasie. Część szkół realizowała działania w Tygodniu Bibliotek (8-15 maja).

Nauczyciele i uczniowie wykazali się po raz trzeci kreatywnością w przygotowaniu działań. W tym roku ich efektem było opracowanie  Kodeksu Antypirata, który dba o wizerunek. Każdy kodeks wykonany jest inną techniką i uwzględnia wiele aspektów odpowiedzialnego korzystania z informacji i budowania swojego medialnego wizerunku.

Uczestnicy akcji zadbali też o medialną promocję swoich działań. Informacje o przeprowadzonej akcji ukazały się na stronach internetowych szkół oraz w lokalnych mediach w różnych miejscach całej Polsce.

Uczestnictwo w akcji jest innowacyjną formą rozwijania wymienionej przez Radę Europy jako pierwsza z kluczowych kompetencji - rozumienie i tworzenie informacji.

Antypiraci z Gdyni unikają pozostawiania cyfrowych śladów

 

Antypiratki z Żukowa

 

Deklaracje Antypiratów z Żyrzyna

 

Kodeks Antypiratów z Kopanicy


AP/ Biblioteka Pedagogiczna Kujawsko Pomorskiego Centrum Nauczycieli we Włocławku


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP