Polecamy
Agnieszka Chamera-Nowak 37,00 PLN

Agnieszka Chamera-Nowak wykonała dużą pracę, mającą na celu wprowadzenie do obiegu naukowego nowych... więcej >

Ewa Cielesz, autorka bestsellerowej trylogii "Córka Cieni" powraca z nową serią powieściową

Data dodania: 13.06.2019

Ewa Cielesz, autorka bestsellerowej trylogii

 Autorka bestsellerowej trylogii Córka Cieni powraca z nową serią powieściową "Pochyłe niebo", a tomu drugi zatytułowany jest "Pajęczyna".

 


„Konsekwencje... Gdyby całkowicie przesądzały o tym, jakie decyzje podejmujemy, ludzki świat prawdopodobnie nigdy nie byłby uporządkowany...” Ta myśl determinuje pierwszy tom trzytomowej serii powieściowej Ewy Cielesz, "Pochyłe niebo". Osadzona w latach 70.opowieść przedstawia historię Anity, która traci szansę na zaplanowane i ustabilizowane życie, wraz z dokonaniem pierwszego kroku w dorosłość. Odtąd jej los chwieje się i ociera o krawędzie cudzych małych światków, wyborów i okoliczności. Bohaterka gubi się w uczuciach i ocenach, potyka o własne bardziej, lub mniej przemyślane koncepcje. Niepewność i lęk przed jutrem potęguje przytłaczająca atmosfera ówczesnej Polski.
 
W tomie drugim "Pochyłe niebo. Cz. 2 Pajęczyna" trafiamy do małego, zgubionego w górach miasteczka, w którym rozgrywają się dalsze losy głównej bohaterki. Miało być dla niej chwilowym, niechcianym przystankiem bez perspektyw, jednak w jego dusznej atmosferze pełnej niedopowiedzeń i zagadek, Anita wbrew sobie buduje nowe relacje i więzy. Czy oplątana nićmi własnych i cudzych spraw odnajdzie w tym hermetycznym światku miejsce dla siebie? Nastrojowa opowieść spowija nas jak pajęczyna i nie pozwala oderwać się od książki aż do ostatnich stron.
 
Ewa Cielesz jest autorką poczytnej trylogii "Córka Cieni" (t. 1 Siedem szmacianych dat, t. 2 Obce matki, t. 3 Burza przed ciszą) oraz powieści Niskie drzewa, a także serii Słońce umiera i tańczy oraz Szepty stepowe. Urodzona w Piasecznie, jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych) a także krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (Filia Wrocław, Wydział Reżyserii). Zafascynowana teatrem i poezją pisze scenariusze, opowiadania, wiersze dla dzieci i dorosłych. Jest instruktorem teatralnym, reżyserką. Aktualnie mieszka w Konstancinie pod Warszawą.
 
Serdecznie zapraszamy do kontaktu w sprawie spotkań autorskich – www.axismundi.pl
 

 MS/Redakcja Portalu SBP

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP