Polecamy
49,00 PLN

Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Publikacja zbiorowa Mai... więcej >

12 FMB - zostało tylko kilka dni na zapisy!

Data dodania: 27.06.2019

12 FMB - zostało tylko kilka dni na zapisy!

12 Forum Młodych Bibliotekarzy odbędzie się w dniach 12-13 września 2019 r. w Poznaniu pod hasłem "Bibliotekarz do POZnania".

Hasło tegorocznej edycji Forum Młodych Bibliotekarzy stanowi celową grę słów - ma zachęcić uczestników nie tylko do odwiedzenia stolicy Wielkopolski, ale przede wszystkim do tego, by pokazali oni siebie innym i pozwolili się poznać.


Podczas Forum wygłoszone zostaną referaty, między innymi:
 

 1. Zero Waste w życiu codziennym i bibliotece. Sylwia Luszowska / Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 2. Zawód? Bibliotekarz. Pasja? Rozwój. dr Bożena Jaskowska /Biblioteka Uniwersytetu Rzeszowskiego
 3. „Czterdzieści lat nie minie…” czyli o możliwych lub nie wizjach kierunków rozwoju bibliotek dr hab. Artur Jazdon / Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu
 4. Męskie czytanie, czyli jak przyciągnąć mężczyzn do bibliotek oraz skłonić do czytania. Marcin Skarbka/ Good Books

Więcej tematów referatów >>TU


  
Program FORUM obfituje w przydatne warsztaty, o których szerzej pisalismy już wcześniej, a odbywają się one w trzech podstawowych panelach tematycznych:
 
 1. TU I TERAZ - AKTUALNE PROBLEMY
  Opowiedz nam o swoich codziennych problemach w pracy z książką i czytelnikami; o wyzwaniach jakie wiążą się z aktywnością naukową i teoretyczną bibliotekarzy. Porozmawiajmy o zarządzaniu instytucją, o organizacji pracy. Zastanówmy się nad regulacjami prawnymi, schematami działań, a także nad marketingiem bibliotecznym. Pochylmy się nad działalnością bibliotek w zakresie promocji kultury.
   
 2. POZNAJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ – PERSPEKTYWY SZANSE, ZAGROŻENIA
  W ostatnich latach dostrzegamy coraz większą konieczność nieustannego rozszerzania kompetencji bibliotekarzy przy jednoczesnym „uwolnieniu zawodu bibliotekarza”. Jakiej wiedzy i jakich szkoleń oraz kwalifikacji zawodowych potrzebuje bibliotekarz XXI wieku? Czy udział w projektach krajowych i międzynarodowych to tylko zdobywanie nowych doświadczeń, a może szybszy awans?
   
 3. BIBLIOTEKARZ KREA(K)TYWNIE!
  Pozwól się poznać. Jak Twoja pasja, piękny umysł, gonitwa myśli, mindfulness, hobby, sens życia przekłada się na codzienną pracę w Bibliotece? Opowiedz nam, co Cię nakręca do pracy!Opowiedz nam o swoich codziennych problemach w pracy z książką i czytelnikami; o wyzwaniach jakie wiążą się z aktywnością naukową i teoretyczną bibliotekarzy. Porozmawiajmy o zarządzaniu instytucją, o organizacji pracy. Zastanówmy się nad regulacjami prawnymi, schematami działań, a także nad marketingiem bibliotecznym. Pochylmy się nad działalnością bibliotek w zakresie promocji kultury. 
   
Przypomniamy, że zapisy dla uczestników trwają do końca czerwca 2019 roku – czyli termin zgłoszeń upływa już za parę dni!

Wszelkie szczegóły dotyczące programu 12 FMB znaleźć można tu: >>WIĘCEJ informacji oraz propozycje warsztatów organizowanych w ramach 12.FMB 
 
 
Informacje o innych terminach i >>ZAPISY
 
 

MS/Redakcja.sbp.pl
Źródło: FMB http://lib.amu.edu.pl/XII_forum_mlodych_bibliotekarzy/index.html
Źródło ilustracji: FMB; Pixabay
 

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP