Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

O Miłoszu w MBP w Brzezinach

Data dodania: 28.04.2011

O Miłoszu w MBP w Brzezinach

Dar

Dzień taki szczęśliwy.
Mgła opadła wcześnie, pracowałem w ogrodzie.
Kolibry przystawały nad kwiatem kaprifolium.
Nie było na ziemi rzeczy, którą chciałbym mieć.
Nie znałem nikogo, komu warto byłoby zazdrościć.
Co przydarzyło się złego, zapomniałem.
Nie wstydziłem się myśleć, że byłem kim jestem.
Nie czułem w ciele żadnego bólu.
Prostując się, widziałem niebieskie morze i żagle.

Czesław Miłosz

W tym roku mija 100 rocznica urodzin Czesława Miłosza. Aby uświetnić tą rocznicę rok 2011 został ogłoszony rokiem Miłosza w związku czym Miejska Biblioteka Publiczna zw Brzezinach organizowała stałą wystawę poświęconą poecie. Przybliża ona czytelnikom sylwetkę laureata nagrody Nobla w dziedzinie literatury, do którego najbardziej znanych dzieł należą: "Traktat moralny", "Traktat poetycki", "Zniewolony umysł", "Dolina Issy" i "Ziemia Ulro".

Czesław Miłosz urodził się 30 czerwca 1911 roku w Szetejniach. Był nie tylko poetą, lecz także prozaikiem i eseistą. Uprawiał również zawód prawnika i zajmował się dyplomacją. W młodości studiował polonistykę na Uniwersytecie w Wilnie, a następnie prawo na Wydziale Nauk Społecznych. W latach 1951-1989 przebywał na emigracji poza granicami kraju. Zadebiutował w 1930 roku na łamach pisma uniwersyteckiego. Pisał przez całe życie.

Pozostawił po sobie wiele dzieł literackich. Jego poezja nie należy do łatwych, jednak zmusza nas do myślenia, analizowania, porównywania. Czesław Miłosz w swojej poezji zapraszał nas do myślenia.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Brzezinach serdecznie zaprasza na spotkanie z Panem Markiem Zagańczykiem redaktorem “ZESZYTÓW LITERACKICH" w dniu 18 maja 2011 r. (środa). o godz. 12:00 dotyczące Czesława Miłosza, w związku z obchodami Roku Miłosza.
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP