Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

"Kolekcje cyfrowe - wizualizacje konstruktów" - nowość w ofercie Wydawnictwa SBP

Data dodania: 13.08.2019

Książka ta powinna spotkać się z dużym zainteresowaniem nie tylko informatologów, ale i osób stosujących techniki wizualizacyjne w swojej pracy zawodowej - a więc z pewnością bibliotekarzy.

Rozwój systemów informacyjnych pozwalających na tworzenie różnorodnych kolekcji cyfrowych spowodował, że dostęp do zasobów jest coraz łatwiejszy, co jednocześnie wymusza wielorakie analizy, które poszerzają wiedzę na temat takich zasobów i systemu, w jakim funkcjonują.

W dzisiejszych czasach techniki wizualizacyjne stosowane są w coraz szerszym zakresie w różnych dyscyplinach naukowych i działaniach praktycznych, trwają intensywne dyskusje na temat znaczenia danetyzacji w życiu człowieka, jej wpływu na rozwój ludzkości, zarówno w wymiarze ekonomicznym, politycznym, a szczególnie aksjologicznym.Autorka książki nie poprzestaje na samej analizie - prezentuje zagadnienia związane z kolekcjami cyfrowymi, bibliotekami cyfrowymi i wirtualnymi, repozytoriami, archiwami cyfrowymi oraz systemami instytucji GLAM.

Szczególną uwagę poświęca wizualizacji danych i przetwarzania ich w elementy graficzne czy multimedialne - czyli estetyce zasobów oraz ich funkcjonowaniu.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

 


Seria: NAUKA - DYDAKTYKA - PRAKTYKA
ISBN: 978-83-65741-30-1
Format: B-5 miękka oprawa
Liczba stron: 420

Cena: 49 zł
Data wydania: 2019
VAT: 5 %
Waga: 0.75 kg

 >>WIĘCEJ 

 


MS/sbp.pl

Wydawnictwo Naukowe i Edykacyjne SBP


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP