Polecamy
Marlena Gęborska 65,00 PLN

Przedmiotem niniejszej publikacji są działania bibliotek aktywnie promujących książkę dziecięcą, z... więcej >

V Noc Bibliotek pod patronatem SBP

Data dodania: 14.08.2019

V Noc Bibliotek pod patronatem SBP

V Noc Bibliotek odbędzie się w tym roku w sobotę 5 października pod patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz patronatem medialnym Portalu SBP.PL. Swój udział w akcji zgłosiło już ponad 700 bibliotek z całej Polski i codziennie dołączają kolejne. Akcja odbędzie się w tym roku pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

 
Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce – akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z bibliotek jako najbardziej dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc o dużym potencjale społecznym i kulturowym.
W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą, gwiazdami i sąsiadami. 
Poprzez tegoroczne hasło organizatorzy chcą pokazać biblioteki jako miejsca wspólne, łączące ludzi o różnych poglądach i statusie, lokalne centra żywej kultury i edukacji, a także zachęcić do sąsiedzkich, międzypokoleniowych rozmów nie tylko o literaturze, z otwartością i chęcią wzajemnego zrozumienia. 
Poza wiernymi czytelnikami tego wyjątkowego wieczoru zaprosimy do bibliotek również "nieużytkowników", których pomożemy znaleźć i poznać. Liczymy na to, że po odwiedzeniu swojej lokalnej biblioteki tej wyjątkowej Nocy, wrócą w dzień. I w kolejne dni. 
Z uroczystej inauguracji akcji w Warszawie, prowadzonej przez Joannę Kołaczkowską i kabaret Hrabi, z gronem partnerów i patronów akcji na scenie, a także z wybranych bibliotek z całej Polski, przygotowana zostanie transmisja online, pokazująca najciekawsze wydarzenia i wyjątkowych gości. 
 

MS/sbp.pl

Źródło: nocbibliotek.org

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP