Polecamy
10,00 PLN 27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Srebrna Odznaka Honorowa "Gryf Zachodniopomorski" dla Okręgu SBP w Szczecinie

Data dodania: 03.09.2019

Srebrna Odznaka Honorowa

31 sierpnia 2019 r. w trakcie Inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa (EDD) w woj. zachodniopomorskim Okręg Zachodniopomorski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich otrzymał Srebrną Odznakę Honorową "Gryf Zachodniopomorski" na wniosek Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie.

 

Uroczystość odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Domasławicach (gmina Darłowo). W jej trakcie zostały wręczone wyróżnienia, medale i odznaki stanowiące uhonorowanie za zasługi na rzecz ochrony dziedzictwa Pomorza Zachodniego. Obecni: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Tomasz Sobieraj, senator RP - Piotr Zientarski, Wójt Gminy Darłowo - Radosław Głażewski oraz pracownicy Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie.

Laudację na temat zasług OZ SBP SBP wygłosiła Pani Maria Witek z Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie. Odznakę wręczał Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego  i przewodniczący Komisji Odznaki - Tomasz Sobieraj, który powiedział, że w przypadku wniosku dla OZ SBP głosowanie było jednogłośnie na “Tak”, bez wątpliwości i dyskusji. W imieniu przewodniczącej OZ SBP Małgorzaty Bartosik odznakę odbierała  Elżbieta Broda (Koło 5 Sławno OZ SBP).

Wzruszeni DZIĘKUJEMY za dostrzeżenie pracy SBP i tworzących go BIBLIOTEKAREK i BIBLIOTEKARZY! 


Odznaka Honorowa "Gryf Zachodniopomorski"

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego od 2002 nadaje złotą lub srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, osobom prawnym oraz jednostkom organizacyjnym niemającym osobowości prawnej, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej i publicznej, względnie realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego wybitnie przyczyniły się do jego gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju Pomorza Zachodniego. Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego występuje w dwóch stopniach. Odznaka srebrna - stanowi pierwsze w kolejności odznaczenie.

Oprac.: MarKu 
Fot.: Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP