Polecamy
12,50 PLN

Od Redaktora Kwietniowy numer „Bibliotekarza” zawiera teksty nawiązujące do ważnych,... więcej >

Dwie wystawy w MBP w Brzezinach

Data dodania: 04.05.2011

W dniach od 8 do 15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem:"Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę". Szerzej o idei tego święta napiszemy za tydzień, lecz już dziś chcielibyśmy zaprosić do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach na dwie wystawy przygotowane z tej okazji. Jest to prezentacja malarstwa Joanny Milczewskiej oraz ekspozycja lamp witrażowych Dariusza Drzewieckiego. Miesięcznik "Bibliotekarz" uznał, że są to wartościowe wystawy, o czym świadczy zgoda na objęcie przez to pismo patronatu nad tymi wydarzeniami.

Zachęcając do wstąpienia do biblioteki warto przybliżyć postać Joanny Milczewskiej. Urodziła się ona 1969r. w Warszawie, gdzie w 1988 r. ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych. W pierwszym okresie twórczości zafascynowana malarstwem "wielkich mistrzów" tworzyła pastisze (m.in. Monet, Cezanne, Leonardo da Vinci, Rembrandt, Aivazovski), które znajdują uznanie u miłośników malarstwa nie tylko w Polsce ale przede wszystkim we Francji, Niemczech i USA. Następnie zauroczona pięknem pejzażu polskiego zapragnęła uwiecznić je w swoich pracach. Prace malarskiej Joanny Milczewskiej są prezentowane w Brzezinach po raz kolejny. Wcześniej obrazy te zawitały do biblioteki 6 lat temu.

Pisząc o wystawach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach należy też wspomnieć o dwóch wystawach okolicznościowych jakie tu przygotowano. Pierwsza jest poświęcona niedawno zmarłemu – Marianowi Pankowskiemu - poecie, prozaikowi, dramaturgowi, krytykowi literackiemu i tłumaczowi. Druga związana jest z beatyfikacją Jana Pawła II. Postać Papieża Polaka prezentowana jest poprzez ważne momenty w jego życiu: urodzenia, kapłaństwo, drogę z Wadowic do Rzymu, gdzie pełnił posługę m.n. jako pielgrzym, posłaniec pokoju, strażnik tajemnicy, czy głowa państwa, które to hasła-tematy są bogato ilustrowane na wystawie.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP