Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

X Regionalna Konferencja Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego

Data dodania: 08.11.2019

X Regionalna Konferencja Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego

6 listopada 2019 roku w siedzibie Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego odbyła się X Regionalna Konferencja Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego. Spotkanie rozpoczęło się rozstrzygnięciem konkursu ph. Biblioteka miejscem innowacji. Zgłosiło się do niego 8 placówek bibliotecznych (Czarna Białostocka, Knyszyn, Krypno, Kuźnica, Poświętne, Rajgród, Szczuczyn, Wysokie Mazowieckie) z województwa podlaskiego.

Nagrodę główną – aparat fotograficzny oraz grawerton – ufundował Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, zaś fundatorem pozostałych nagród była Książnica Podlaska oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręg Podlaski.

Nagrodzeni to:

I miejsce – Biblioteka Publiczna Gminy Kuźnica,

II miejsce – ex aequo – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Knyszynie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem,

III miejsce – Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie.

Pani Alla Gryc – emerytowana dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce – otrzymała medal SBP „W dowód uznania”, który przyznaje Zarząd Główny SBP za dokonania i zasługi istotne dla rozwoju polskiego bibliotekarstwa, czytelnictwa i informacji naukowej.

 

Następnym punktem programu był wykład pt. Nowoczesne metody i formy pracy motywujące dzieci i młodzież do odwiedzania bibliotek publicznych, który wygłosił Karol Baranowski – pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Krakowie.

Z kolei dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem Teresa Skrodzka przedstawiła Innowacyjne działania na rzecz użytkowników, realizowane w bibliotekach austriackich i niemieckich – krótki komunikat z wizyty studyjnej.

 

Ostatnim punktem programu była prezentacja działań nagrodzonych bibliotek.


MK/Książnica Podlaska w Białymstoku


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP