Polecamy
Bogumiła Staniów 20,00 PLN 38,00 PLN

Dla powodzenia książki popularnonaukowej potrzebny jest ogólny wysiłek autora,  wydawcy,... więcej >

"Łódzkie znanie i nieznane" - znamy zwycięzców konkursu

Data dodania: 18.11.2019

Jury ogólnopolskiego konkursu na reportaż "Łódzkie - znane i nieznane” - zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w ramach obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego*, w składzie: Piotr Bierczyński - zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (przewodniczący jury), Ryszard Bonisławski - regionalista, prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, Joanna Kantyka - kierownik Działu Zbiorów Regionalnych WBP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, po zapoznaniu się z pracami, które wpłynęły zgodnie z regulaminem do dnia 21 października 2019 r. do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przyznało:

I miejsce: Anecie Stawiszyńskiej (pseudonim: Nefretete) za pracę pt. Księga Górnego Rynku;

II miejsce: Magdalenie Cybulskiej (pseudonim: Pójdźka) za pracę pt. Rzeki i ludzie. Historie równoległe;

dwa III miejsca ex aequo: - Michałowi Michalskiemu (pseudonim: Rotmistrz) za pracę pt. Jak to Dziadaki zmieniły się w Niżankowice…; - Agacie Jaworskiej (pseudonim: Hestia) za pracę pt. Miasto krawców;

dwa wyróżnienia: - Leonowi Sikorskiemu (pseudonim: Nadolski) za pracę pt. Szwendek bałucki; - Janowi Jagusiakowi (pseudonim: Seniorjot) za pracę pt. W Łódzkiem - na przedmieściu Łodzi.

Wręczenie nagród odbędzie się 23 listopada 2019 r. o godz. 11.00 podczas Targów Ciekawej Książki organizowanych przez Miejską Arenę Kultury i Sportu Sp. z o.o. w Hali EXPO (Al. Politechniki 4).

źródło: Protokół jury ogólnopolskiego konkursu na reportaż "Łódzkie - znane i nieznane"

* Konkurs był objęty patronatem medialnym portalu sbp.pl


Redakcja


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP