Polecamy
35,00 PLN

Publikacja obejmuje kronikarski zapis zaledwie pięcioletniego, ale jakże bogatego w wydarzenia okresu,... więcej >

Warsztaty "Problematyka szczególnych aspektów działalności bibliotek: DKK, Czytaki, Rejestr przestępców seksualnych, itp.", 10 grudnia 2019 r,. Warszawa

Data dodania: 20.11.2019

Warsztaty

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na szkolenie, którego celem jest zaznajomienie uczestników z problematyką przetwarzania danych osobowych w zakresie "niestandardowych działań bibliotecznych":

  • W jakim zakresie biblioteka ma obowiązek wspierać Kasę Zapomogowo-Pożyczkową, będącą odrębnym administratorem danych, w zakresie wypełniania obowiązków z RODO?
  • Biorąc pod uwagę, że działalność DKK nie podlega pod przepisy biblioteczne, jak wykorzystać zgodnie z RODO działające przy bibliotece DKK do promocji działalności bibliotek, a także samych DKK?
  • Od ponad roku każda z bibliotek ma obowiązek dokonywać sprawdzenia w rejestrze przestępców seksualnych osób pracujących z dziećmi. Jak prawidłowo wywiązać się z tego obowiązku, aby nie narazić się na negatywne skutki prawne?

Szkolenie skierowane jest do inspektorów ochrony danych w bibliotekach, pracowników działów instrukcyjno-metodycznych, koordynatorów DKK, ale także dyrektorów jednostek i odbędzie się 10 grudnia 2019 r. w godzinach 10.00 - 15.00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie.

>> Informacje ogólne

>> Program

>> Zapisy

>> Dojazd


JF/sbp.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP