Polecamy
Tomasz Kędziora 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów... więcej >

Jubileusz 20 lat BUW na Powiślu

Data dodania: 04.12.2019

Jubileusz 20 lat BUW na Powiślu

W imieniu Organizatorów zapraszamy na Jubileusz 20-lecia funkcjonowania BUW w nowym gmachu przy ul. Dobrej 56/66 na Powiślu i udziału w wydarzeniach:

 

 

11 grudnia 2019 r. (środa) godz.14.00 – dyktando

Dyktando dla czytelników, pt. BUW czyni Mistrza. Dyktando w BUW – wydarzenie objęte honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, oraz patronatem honorowym i merytorycznym prof. Jerzego Bralczyka. Dyktando odbędzie się w dwóch wersjach językowych: polskiej (sala 316 im. S. B. Lindego, III p.) i angielskiej (sala 256). Partnerem merytorycznym angielskiego dyktanda jest Szkoła Języków Obcych UW. Główne nagrody dla zwycięzców dyktanda zostały ufundowane przez Hotel Raffles Europejski Warsaw.

Tego dnia przed salą 316 zostanie zaprezentowane pierwsze wydanie „Słownika Języka Polskiego” autorstwa S.B. Lindego. Pierwszy tom Słownika ukazał się w roku 1807, autor osobiście nadzorował jego druk.

Autorem tekstu dyktanda w wersji polskiej jest Barbara Chmielewska – kierownik Oddziału Gromadzenia i Uzupełniania Zbiorów BUW. Tekst dyktanda w wersji angielskiej, na podstawie artykułu Olivera Burkemana, dziennikarza czasopisma The Guardian, zdydaktyzowali dr Andrzej Dąbrowski, dr Elżbieta Grzyb.

Regulamin dyktanda BUW czyni Mistrza

11 grudnia przed Czytelnią Ogólną pod Wielkim Świetlikiem, II p. – wystawa

Wystawa Reminiscencje II prezentująca fotografie osób ze świata nauki, literatury i sztuki, które odwiedziły BUW oraz fotografie upamiętniające ważne wydarzenia, które odbyły się w BUW od dnia otwarcia do dzisiaj.

16 grudnia (poniedziałek) o godz. 14.00, pasaż BUW – spotkanie

Urodzinowe spotkanie przyjaciół, czytelników i pracowników BUW: uroczyste ogłoszenie wyników dyktanda z wręczeniem nagród laureatom, premiera BUWoskopu – jubileuszowego notesu architektonicznego, urodzinowy tort oraz możliwość odbicia okolicznościowej pieczęci z księgą HINC OMNIA i zrobienia unikatowej zakładki do książki.

 


Redakcja, źródło: BUW


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP