Polecamy
79,00 PLN 99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0 21... więcej >

Spotkanie świąteczno-szkoleniowe bibliotekarzy powiatu sławieńskiego

Data dodania: 19.12.2019

Spotkanie świąteczno-szkoleniowe bibliotekarzy powiatu sławieńskiego

10 grudnia 2019 roku w Czytelni MBP w Sławnie przy świątecznej atmosferze odbyło się spotkanie szkoleniowe, którego uczestnikami byli bibliotekarze bibliotek publicznych powiatu sławieńskiego.

 

W pierwszej części spotkania dyskutowano nad rolą bibliotekarza w popularyzacji literatury nie zawsze łatwej, lekkiej i przyjemnej. Bibliotekarze wysłuchali wykładu, który wygłosiła dr hab. Bernadetta Żynis, prof. Akademii Pomorskiej w Słupsku na temat „Kobiecego sacrum w twórczości Olgi Tokarczuk na przykładzie utworu „Prawiek i inne czasy”. Pani Profesor podkreśliła, że zaangażowanie bibliotekarzy to ogromna siła w propagowaniu literatury. Wykład spotkał się z niezwykłym zainteresowaniem, co było zasługą samej Prelegentki, z iskrą w oczach opowiadającej o pisarstwie Olgi Tokarczuk.

 

 

 

W drugiej części spotkania Monika Kwaśniak – Kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie - przedstawiła zmiany w statystyce GUS – jedno z trudniejszych zadań w pracy bibliotekarza. Poruszyła także temat dofinansowywania instytucji kultury w nowości wydawnicze w 2020 roku.

Punktem kulminacyjnym spotkania było przekazanie przez przewodniczącą Koła 5 SBP w Sławnie – Elżbietę Brodę - na ręce przedstawicielki Zarządu Okręgu Zachodniopomorskiego SBP - Monice Kwaśniak - Srebrnej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego, którą Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał Zachodniopomorskiemu Okręgowi SBP w uznaniu zasług dla rozwoju regionu. Wyróżnienie to zostało wręczone podczas inauguracji Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa w Domasławicach (30.08.2019).

Wydarzenie było współfinansowane przez Koło 5 Sławno SBP, a SBPowieczki i SBPowicze - jak co roku - otrzymali świąteczny słodki prezent od Zarządu Koła.

 

 

Oprac. / Fot.: Elżbieta Broda


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP