Polecamy
Siergiej Łukjanienko 20,90 PLN 24,90 PLN

„To ja, MYSZKA” –   myszy można spotkać w zaśnieżonych tundrach i na... więcej >

Dział Zbiorów Audiowizualnych WBP w Łodzi - w nowej odsłonie

Data dodania: 10.01.2020

Dział Zbiorów Audiowizualnych WBP w Łodzi  - w nowej odsłonie

W imieniu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, filmu oraz audiobooków do nowej lokalizacji Działu Zbiorów Audiowizualnych, który po modernizacji znajduje się w głównym gmachu Biblioteki (budynek A)

 

W swojej ofercie Biblioteka posiada bogatą kolekcję filmów (ponad 2500 tytułów), płyt CD (ponad 3000) i płyt analogowych (ponad 10200).
Kolekcję działu uzupełniają książki w wersji papierowej (ponad 7000 wol.) o tematyce muzycznej, teatralnej i filmowej, encyklopedie muzyczne oraz audiobooki (ok. 3500 tytułów).

 

Biblioteka gromadzi również nuty (ponad 23000 wol.), śpiewniki, a także materiały do nauki gry na instrumentach.

Dla osób z dysfunkcją wzroku książnica posiada powiększalnik „Orabis” pozwalający na znaczne powiększanie czytanego tekstu i możliwość czytania syntetycznym głosem oraz nieodpłatnie wypożycza Czytaki Plus - przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. 

 

Książki, audiobooki, filmy na DVD, płyty CD z muzyką oraz druki muzyczne wypożyczane są poza Bibliotekę na okres 14 dni z wyjątkiem pozycji zakwalifikowanych do korzystania na miejscu w Czytelni. Okres wypożyczenia tych zbiorów można przedłużyć osobiście, bądź telefonicznie.

Ze zbiorów fonograficznych zapisanych na płytach analogowych oraz wybranych płytach CD można korzystać na miejscu, odsłuchując utwory dzięki nowoczesnej aparaturze fonotechnicznej.

Wszelkie informacje udzielane są pod numerem tel. (42) 663-03-59 oraz mailowo: muzykalia@wbp.lodz


JF/sbp.pl

Źródło, w tym zdjęcia: WBP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP