Polecamy
Aleksander Radwański 12,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

Lepszy dostęp do wiedzy dla wszystkich - kampania #1Lib1Ref 2020 - 5 lutego w Warszawie

Data dodania: 30.01.2020

Lepszy dostęp do wiedzy dla wszystkich - kampania #1Lib1Ref 2020 - 5 lutego w Warszawie

Wikipedia jest często pierwszym źródłem informacji dla wielu z nas, ale co z wiarygodnością przekazywanej wiedzy? Najlepszą metodą weryfikacji treści jest dodanie informacji o źródle, dlatego w ramach kampanii #1Lib1Ref (1 bibliotekarz – 1 przypis) Okręg Mazowiecki i Oddział Warszawski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Wikimedia Polska wraz z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy PRZYSTANEK KSIĄŻKA zapraszają na wspólne dodawanie przypisów w Wikipedii.

Spotkanie odbędzie się w dniu 5 lutego r. (środa) w godzinach 13.00 – 17.00 w siedzibie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy PRZYSTANEK KSIĄŻKA, ul. Grójecka 42.

Podczas spotkania pod opieką doświadczonych wikipedystów i wikipedystek będziemy razem wprowadzać przypisy do istniejących już haseł Wikipedii.

Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w edytowaniu haseł - obecni na miejscu wolontariusze i wolontariuszki zapoznają Cię z jej zasadami, wytłumaczą reguły poruszania się i (przede wszystkim!) edytowania artykułów Wikipedii.

W programie:

13.00-14.00 - krótkie wprowadzenie do edytowania haseł w Wikipedii

Od 14.00 – dodawanie przypisów do haseł

Spotkanie otwarte jest dla wszystkich chętnych do współpracy z Wikipedią, nie tylko bibliotekarzy. Można przyłączyć się do wspólnego edytowania, o dowolnej porze, w godzinach 13.00-17.00.

Za względu na ograniczoną liczbę komputerów do dyspozycji uczestników spotkania, własny sprzęt (laptop) jest mile widziany.

#1Lib1Ref to coroczna światowa akcja, zachęcająca bibliotekarzy, aby włączyli się w tworzenie Wikipedii, dodając do haseł wirtualnej encyklopedii przypisy do wiarygodnych źródeł. Dzięki temu czytelnicy i czytelniczki z całego świata zyskają więcej zweryfikowanej i wiarygodnej wiedzy.

W ramach kampanii lokalne biblioteki, wielkie i zupełnie małe, organizują wiele wydarzeń mających na celu promowanie przedsięwzięcia. W tym roku kampania #1Lib1Ref potrwa od 15 stycznia do 5 lutego 2020 r.

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji: https://meta.wikimedia.org/wiki/The_Wikipedia_Library/1Lib1Ref/pl oraz https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Biblioteka/1Lib1Ref

Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/242040410117385/

Kontakt: Joanna Potęga j.potega@gmail.com 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP