Polecamy
38,00 PLN

  Publikacja pod red. naukową Hanny Batorowskiej i Pauliny Motylińskiej prezentuje spectrum... więcej >

„Prowadzenie webinariów i szkoleń on-line” - warsztaty dla bibliotekarzy

Data dodania: 06.02.2020

„Prowadzenie  webinariów i szkoleń on-line” - warsztaty dla bibliotekarzy

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na cykl szkoleniowy: „Prowadzenie webinariów i szkoleń on-line”. Celem szkolenia jest poszerzenie kompetencji bibliotekarzy o umiejętność prowadzenia webinariów i szkoleń online.

Program zakłada przygotowanie uczestników do pracy z osobami rozproszonymi geograficznie. W trakcie webinariów uczestnicy dowiedzą się, jak przygotowywać scenariusze zajęć i jak dobierać metody aktywizujące do pracy z grupą. Poznają narzędzia, w które wyposażone są standardowe programy do webinariów i warsztatów online oraz nauczą się z nich korzystać. Dowiedzą się na czym polega wirtualna „mowa ciała” zdalnego trenera i nauczą się, jak utrzymywać uwagę uczestników oraz motywować ich do aktywności w czasie rzeczywistym. Poznają też techniczne aspekty pracy z platformą Clickmeeting.

W ramach dobrych praktyk zaprezentowane i omówione zostaną przykłady webinariów (w tym scenariusze), dotyczących wielu aspektów działalności bibliotek, m.in.:

  • promocji czytelnictwa,
  • metod pracy z czytelnikiem,
  • gier literackich,
  • społecznego finansowania bibliotek i badań bibliotecznych.

Szkolenie odbywać się będzie metodą webinaryjną w ciągu 1 miesiąca, począwszy od 14 lutego (piątek)  do 13 marca 2020 r.  Każda jednostka szkoleniowa zaplanowana jest raz w tygodniu na 2 godziny zegarowe (w godzinach popołudniowych).

Szkolenia odbywać się będą w małych grupach (6-12 osób), co gwarantuje, że e-learning prowadzony w wirtualnym pokoju będzie efektywny.

Uczestnicy mają zapewniony czas na wykonanie ćwiczeń, a trener na uzyskanie informacji zwrotnej. Program przewiduje także możliwość konsultacji indywidualnych z trenerem.

Szkolenie poprowadzi Aldona Zawałkiewicz, znany i ceniony specjalista szkoleń zdalnych.

Koszt udziału w cyklu szkoleniowym (5 spotkań wirtualnych) wynosi 220 zł + VAT.

Po zakończeniu cyklu uczestnicy otrzymają certyfikaty.


>> Program i harmonogram

>> Zapisy

>> Informacje ogólne


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP