Polecamy
48,00 PLN

    Profesor Jadwiga Kołodziejska (1928-2016) należy do najbardziej znanych... więcej >

Biblioteka Roślin w MBP w Legionowie

Data dodania: 12.02.2020

Biblioteka Roślin w MBP w Legionowie

Już wkrótce w Poczytalni, czyli głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie rozpocznie się realizacja projektu Biblioteka Roślin współfinansowanego przez Fundusz Naturalnej Energii.

 

Miejska biblioteka zdobyła dofinansowanie jako jedna z pięciu instytucji na Mazowszu. W placówce już wkrótce pojawią się nowe rośliny i książki o tematyce ekologicznej, odbędą się również spotkania i warsztaty tematyczne z ekspertami.

W wyznaczonych miejscach powstaną oazy roślinne tworzące Plantorium. Znajdą się w nim rośliny pospolite, filtrujące powietrze, kaktusy i sukulenty oraz palmy. Wszystkie będą opisane i skatalogowane, podobnie jak księgozbiór.

W Bibliotece Roślin będą prowadzone obserwacje zanieszczyszeń (m.in. przy pomocy specjalnie przygotowanych plansz, do których będą się przyklejały pyły i osady) oraz warsztaty dla uczniów.

Na przełomie maja i czerwca zaplanowano Dzień Roślin, podczas którego mieszkańcy będą mogli wymieniać się roślinami i doświadczeniami w ich pielęgnacji oraz wezmą udział w warsztatach z tworzenia kul kokedama i oplątw.

Z kolei uczestnicy spotkania z autorką książek Katarzyną Enerlich poznają tajniki tworzenia ekologicznych ziołowych kosmetyków.

Projekt Biblioteka Roślin ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej legionowian oraz zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia powietrza.

 


Redakcja

Czytaj więcej: >> Gazeta Powiatowa


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP