Polecamy
35,00 PLN

Publikacja obejmuje kronikarski zapis zaledwie pięcioletniego, ale jakże bogatego w wydarzenia okresu,... więcej >

"Wrocławski abecadlik" od marca w Wyprawce Wrocławskiej

Data dodania: 14.02.2020

Od 1 stycznia 2019 roku każdy nowonarodzony Wrocławianin i Wrocławianka otrzymuje od miasta Wyprawkę, której kluczowymi elementami są książka oraz karta do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od marca 2020 w skład Wrocławskiej Wyprawki wejdzie unikatowa publikacja „Wrocławski abecadlik”, przygotowana specjalnie dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Książka ukazała się w styczniu br. nakładem miejskiego Wydawnictwa Warstwy i została przygotowana przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu oraz Wrocławski Dom Literatur. Do jej stworzenia zaproszono dwoje wybitnych, wielokrotnie nagradzanych wrocławskich twórców książek dla najmłodszych czytelników, Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka.

Kartonowa książeczka zaprasza na spacer po mieście, którego rytm wyznaczają litery alfabetu. W publikacji pojawia się nawet wrocławska Noblistka Olga Tokarczuk, która wcieliła się w rolę jednej z mam.

 

 

Książka pozwala też rodzicom snuć własne opowieści, które z każdą kolejną lekturą będą mogły potoczyć się zupełnie inaczej. I wprowadzać w nie wartości ważne dla miasta – wielokulturowość (w książce pojawiają się postaci z różnych krajów i kultur), walkę z wykluczeniem, wartość współpracy.

-Wrocławski abecadlik to nasza największa inwestycja, bo inwestycja w najmłodsze pokolenie wrocławian – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia – to dla mnie niezwykle ważne , by wzmacniać lokalny patriotyzm i czytelnictwo, ale także budować tolerancję i wielokulturowość. Dlatego bohaterami książki są również dzieci o różnych kolorach skóry i z niepełnosprawnościami. Tolerancja i szacunek – to słowa klucze.

Książka stanie się częścią Wyprawki Wrocławskiej od 1 marca 2020 roku. Już teraz jest jednak dostępna w księgarniach w całej Polsce.


Redakcja

Źródło: (mteriały prasowe UM Wrocławia)


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP